Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-25

Wszystkie sprawy pana prezydenta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Poproszony o komentarz do sprawy toczącej się w sądzie w Tarnobrzegu, prezydent zażartował, że nie jest to jedyna sprawa przeciwko niemu.


    -Wobec mnie toczy się kilka spraw, co może świadczyć, że jestem w sferze zainteresowania wielu osób - powiedział Jan Szostak. Jeśli akurat chodzi o tę sprawę, w której zarzuca mi się korupcję, to jest to - jak powiedział mój adwokat - bzdura totalna.


    W swej karierze adwokackiej mecenas nie spotkał takiej sytuacji, by w trakcie rozmów typowo biznesowych, gdzie jedna strona rozmawia o tym, co będzie dalej z dużym przedsiębiorstwem, jakim bez wątpienia jest Huta Ostrowiec, prezydent miasta nie chciał zabezpieczyć sprzedaży zakładu właściwemu inwestorowi.


    Takie rozmowy nie były rozmowami korupcyjnymi, bowiem nie było w nich namiastki korupcyjności.


    Całe oskarżenie opiera się na zeznaniach grupy osób, które były zainteresowane wygraniem przetargu. Jest to wyjątkowo stronnicze, tym bardziej, że te osoby mylą się w swych zeznaniach.


    Prezydent nie jest zaskoczony decyzją sądu, który zdecydował o odrzuceniu jego wniosku o umorzenie i wyznaczył termin rozprawy.


    Według niego naciski, a także zainteresowanie mediów, mogłyby postawić sąd w kłopotliwej sytuacji, gdyby sąd umorzył sprawę już na tym etapie.


    -Gdyby mi przyszło jeszcze raz to zrobić, tak samo bym to zrobił - dodał prezydent. Nie mogłem bowiem dopuścić, aby niewiarygodna firma mogła kupić Hutę Ostrowiec. Bo dla huty dobrym rozwiązaniem jest hiszpańska Cesla. Firma, która ma pieniądze i która, gdy weszła w listopadzie do huty, wyłożyła 30 mln euro na produkcję.


    Docelowo inwestycje Celsy w Polsce mają wynieść 60-70 mln euro.


    ZOHO tego nie gwarantowało.


    Prezydent zaprzecza, by użył obraźliwych słów pod adresem posła Z. Kałamagi i Komisji Sejmowej ds. Służb Specjalnych.


    -Ja powiedziałem tylko tyle, że pan poseł nigdy nie pomagał, lecz szkodził i szkodzi Ostrowcowi, donosił i donosi, i zachowuje się tak jakby był w komisji ds. szpiegów i kablarzy -mówi J. Szostak. To podkreślam i tego się trzymam.


    Prezydent nie dziwi się przedsiębiorcom, którzy złożyli doniesienie do prokuratury i podobno do NIK w sprawie przetargu na sprzedaż Rawszczyzny.


    Wiedząc, że w czwartek w urzędzie mieli się stawić funkcjonariusze policji, zajmujący się przestępczością gospodarczą, nakazał przygotowanie dla nich materiałów związanych z przetargiem.


    -Nie dziwię się przedsiębiorcom, gdyż oni w ten sposób bronią się przed powstaniem konkurencji i nie chcą dopuścić na nasz rynek tańszych towarów - powiedział J. Szostak.


    Przygotowaliśmy więc wszystkie dokumenty, tak dla prokuratury, jak i policji, aby sprawę można było szybko wyjaśnić.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16470 razy,
ostatnio: 2020-05-27 03:23:44
Skomentuj artykuł:
Powrót