Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-02-01

Uroczyste jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W sobotę 30 stycznia, Państwo Krystyna i Stanisław Pułowie, Jadwiga i Kazimierz Szamotowie, Barbara i Zygmunt Wąsikowie ochodzili jubileusz złotych godów, natomiast Państwo Barbara i Franciszek Majewscy, szmaragdowy jubileusz. W uroczystej oprawie i w otoczeniu bliskich odebrali z rąk Prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz z Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny.

Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wszystkich tu zgromadzonych, wyrazem szacunku i podziwu dla wytrwałości i determinacji par małżeńskich, które świętują jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego - przywitał zgromadzonych gości Prezydent Jarosław Górczyński.

Wspólne pokonywanie przeciwności losu i podejmowanie codziennego trudu w imię wartości, do których odwołuje się przysięga małżeńska: miłości, wierności i uczciwości, zasługuje na wdzięczność i uznanie ze strony państwa. Trwałość rodziny powszechnie uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia. Zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodziną rodzin. Dlatego też rodzina cieszy się konstytucyjną ochroną niezmienną życzliwością władz. Przeżyte razem półwiecze stanowi świadectwo, iż ten piękny ideał urzeczywistnił się w Państwa życiu. Państwa przykład wierności danemu słowu jest z pewnością powodem do dumy i radości dla najbliższych i przyjaciół, a dla wielu dowodem na to, że warto do tego ideału dążyć.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11900 razy,
ostatnio: 2020-10-28 05:53:10
Skomentuj artykuł:
Powrót