Wiadomo軼i z Ostrowca 安i皻okrzyskiego

Powr鏒2019-11-19

P造wackie Zimowe Mistrzostwa Okr璕u dla KSZO!

Nietypowo, bo w Kielcach, rozegrane zosta造 tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Okr璕u 安i皻okrzyskim na basenie 25-metrowym. Zawody, kt鏎e w ostatnich latach regularnie rozgrywane by造 na p造walni Rawszczyzna w Ostrowcu 安i皻okrzyskim, tym razemzorganizowane zosta造 na kieleckiej p造walni Miejskiego O鈔odka Sportu i Rekreacji FOKA. Do dwudniowej rywalizacji zg這szonych zosta這 122 zawodnik闚 z siedmiu klub闚, kt鏎zy o tytu造 mistrzowskie rywalizowali w 18 konkurencjach indywidualnych i trzechsztafetowych.

Kliknij na ikon aby powi瘯szy za陰cznik

Juniorzy b璠帷y w trakcie przygotowa do grudniowych Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych raczej form nie b造szczeli, natomiast z bardzo dobrej strony zaprezentowa豉 si w trakcie Mistrzostw jedenastolatka, zawodniczka KSZO Ostrowiec 安. BeataWo幡iak. Podopieczna Marcina Pili雟kiego a czterokrotnie wpisywa豉 si do tabeli rekord闚 okr璕u w kategorii dzieci, a dokona豉 tego w konkurencjach: 200m stylem dowolnym - 2:28.47, 100m st,grzbietowym - 1:14.72, 100m st.zmiennym - 1:17.27 oraz 200mst.zmiennym - 2:45,43. Wyczyn tym bardziej wart podkre郵enia, gdy w trakcie tych mistrzostw rekord闚 okr璕u nikt inny ju nie poprawi!

Najlepsze wyniki punktowe w trakcie zawod闚 uzyskali p造wacy Salosu Cortile Kielce: Rogowska Paulina - (619 pkt. - 200m st.dowolnym - 2:09.56) w鈔鏚 kobiet oraz Piotr Bujak (719 pkt. - 800m st.dowolnym - 8:14.86) w rywalizacji m篹czyzn. Puchar za zwyci瘰twow klasyfikacji dru篡nowej Mistrzostw odebrali p造wacy KSZO Ostrowiec 安i皻okrzyski, a kolejne miejsca na podium zaj瘭i zawodnicy Salosu Cortile Kielce i Korony-Swim Kielce.

W klasyfikacji medalowej KSZO zaj掖 2. miejsce w zestawieniu Open z 51 medalami (11 z這tych, 19 srebrnych i 21 br您owych), oraz 1. miejsce w鈔鏚 M這dzik闚 z 49 medalami (23 z這te, 12 srebrnych i 14 br您owych).

Medali軼i KSZO:

M這dzik:
50m dowolny dziewcz徠: 1. Sad這s Zofia 29.32, 2. Celi雟ka Ma貪orzata 30.13
50m dowolny ch這pc闚: 2. Kotwica Jakub 28.73, 3. Wiek Mi這sz 30.18
50m klasyczny dziewcz徠: 1. Kami雟ka Zuzanna 35.92, 2. Sad這s Zofia 36.62, 3. Sulik Alicja 38.91
50m klasyczny ch這pc闚: 1. Mazan Miko豉j 35.54
100m motylkowy ch這pc闚: 1. Kotwica Jakub 1:09.82, 3. B豉siak Jan 1:19.24
200m dowolny dziewcz徠: 1. Kami雟ka Zuzanna 2:17.39, 2. Szafra雟ka Malwina 2:20.16, 3. Celi雟ka Ma貪orzata 2:21.24
200m dowolny ch這pc闚: 3. Mazan Miko豉j 2:22.83
200m grzbietowy dziewcz徠: 2. Szafra雟ka Malwina 2:39.86
400m zmienny dziewcz徠: 1. G鏎niak Gabriela 6:12.89
4 x 200m dowolny dziewcz徠: 1. KSZO 2 (Szafra雟ka Malwina, Sad這s Zofia, Celi雟ka Ma貪orzata, Kami雟ka Zuzanna) 9:40.92
50m motylkowy dziewcz徠: 1. Sad這s Zofia 32.06, 2. Szafra雟ka Malwina 32.53, 3. Kami雟ka Zuzanna 32.86
50m motylkowy ch這pc闚: 1. Kotwica Jakub 30.58
50m grzbietowy dziewcz徠: 1. Sad這s Zofia 33.63
400m dowolny dziewcz徠: 1. Szafra雟ka Malwina 4:52.48, 3. Celi雟ka Ma貪orzata 5:06.98
400m dowolny ch這pc闚: 2. Kotwica Jakub 4:52.14
200m klasyczny dziewcz徠: 1. Kami雟ka Zuzanna 2:45.99, 3. G鏎niak Gabriela 3:08.38
200m klasyczny ch這pc闚: 1. Mazan Miko豉j 2:45.57, 3. Gunia Mi這sz 3:02.57
200m zmienny ch這pc闚: 2. Mazan Miko豉j 2:37.51
4 x 100m dowolny dziewcz徠: 1. KSZO 2 (Celi雟ka Ma貪orzata, Szafra雟ka Malwina, Sad這s Zofia, Kami雟ka Zuzanna) 4:23.51
4 x 100m dowolny ch這pc闚: 1. KSZO 4 (Mazan Miko豉j, Wiek Mi這sz, Gunia Mi這sz, Kotwica Jakub) 4:31.17

Open:
1500m dowolny m篹czyzn: 2. Wilk Jakub 16:35.12, 3. Kesler Marcin 16:58.28
50m klasyczny kobiet: 2. Kami雟ka Zuzanna 35.92, 3. Sad這s Zofia 36.62
50m klasyczny m篹czyzn: 1. Lis Jan 31.43, 2. Skierniewski Filip 31.78, 3. Wypch這 Jakub 33.75
100m motylkowy kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 1:09.02
100m motylkowy m篹czyzn: 2. Kr鏊 Jan 58.96, 3. Majsak Dawid 59.56
200m dowolny kobiet: 2. Kami雟ka Zuzanna 2:17.39, 3. Falfus Julia 2:19.98
200m dowolny m篹czyzn: 3. Szele幡iak-Bia趾owski Julian 2:00.20
200m grzbietowy kobiet: 1. Petrykowska Adrianna 2:27.64
200m grzbietowy m篹czyzn: 2. Kr鏊 Jan 2:08.37
400m zmienny kobiet: 1. Kurasi雟ka Oliwia 5:15.54
4 x 200m dowolny kobiet: 3. KSZO 3 (Wo幡iak Beata, Karwacka Dominika, G鏎niak Gabriela, Sulik Alicja) 10:13.41 (I-zmiana Wo幡iak Beata - rekord okr璕u 200m st.dowolnym w kat. Dzieci)
4 x 200m dowolny m篹czyzn: 2. KSZO 1 (Wilk Jakub, Borowski Kacper, Kesler Marcin, Michta Bartosz) 8:17.94, 3. KSZO 2 (Bara雟ki Jakub, Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Szele幡iak-Bia趾owski Julian) 8:36.05
50m motylkowy m篹czyzn: 3. Majsak Dawid 26.70
50m grzbietowy kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 32.01
50m grzbietowy m篹czyzn: 1. Kr鏊 Jan 27.09, 3. Radkiewicz Kajetan 28.96
400m dowolny kobiet: 1. Kurasi雟ka Oliwia 4:40.01, 3. Szafra雟ka Malwina 4:52.48
200m klasyczny kobiet: 1. Kami雟ka Zuzanna 2:45.99
200m klasyczny m篹czyzn: 1. Lis Jan 2:35.99, 2. Mazan Miko豉j 2:45.57
200m zmienny kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 2:31.14
200m zmienny m篹czyzn: 3. Kr鏊 Jan 2:15.67
4 x 100m dowolny kobiet: 2. KSZO 1 (Kurasi雟ka Oliwia, ζbaj Zuzanna, Falfus Julia, Petrykowska Adrianna) 4:18.99
4 x 100m dowolny m篹czyzn: 1. KSZO 1 (Kr鏊 Jan, Augu軼ik Daniel, Majsak Dawid, Wilk Jakub) 3:38.96, 3. KSZO 2 (Bara雟ki Jakub, Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Szele幡iak-Bia趾owski Julian) 3:46.13

/kszo.info/

Podziel si ze znajomymi:
Czytany: 725 razy,
ostatnio: 2019-12-15 06:32:07
Skomentuj artyku:
Powr鏒