Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-09-27

Nie przegap niższej opłaty na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2018!


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Tak jak przed rokiem start i meta usytuowane będą na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, a biuro zawodów zlokalizowane tuż obok, w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR. Nowoczesna hala doskonale sprawdziła się jako zaplecze biegu, gdzie w dobrych warunkach można zarówno zapisać się, odebrać pakiet startowy, ale też spędzić czas tuż po biegu - w strefie regeneracji i podczas ceremonii dekoracji najlepszych biegaczy. A nagrody, tak jak w poprzednich latach, będą bardzo atrakcyjne. Trzech najszybszych biegaczy oraz trzy najlepsze biegaczki otrzymają odpowiednio 700, 500 i 400zł. Warto również powalczyć o podium w jednej z ośmiu kategorii wiekowych (pięciu dla mężczyzn i trzech dla kobiet), gdzie przewidziano nagrody w wysokości 300zł (za 1. miejsce), 200zł (za 2. miejsce) i 100zł (za 3. miejsce).

Uczestnicy 10-kilometrowego biegu wyruszą z Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO o godzinie 13 w kierunku terenów po tzw. "starym zakładzie" dawnej Huty Ostrowiec, po czym przebiegną wiaduktem nad torami kolejowymi, wbiegną w ulicę Żabią i dalej pobiegną w kierunku Rynku, gdzie zlokalizowany zostanie półmetek. Trasa powrotna odbywać się będzie tym samym szlakiem, z metą na stadionie. Uczestnicy marszu nordic walking wystartują wspólnie z biegaczami, ale z uwagi na dystans (o połowę krótszy - 5km) półmetek i "nawrotkę" będą mieli zlokalizowane w okolicach wspomnianego wiaduktu.

Udział w biegu i marszu obwarowany jest opłatą startową. Do końca września wynosi tylko 30zł, więc warto podjąć decyzję o starcie już teraz! Od 1 października do 9 listopada trzeba będzie już zapłacić 40zł, a w dniu imprezy - 50zł. W ramach pakietu startowego wszyscy uczestnicy otrzymają atrakcyjny gadżet biegowy, a na mecie okolicznościowy medal oraz posiłek regeneracyjny (ciepły i zimny).

Tradycyjnie odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Ich trasy wyznaczone zostaną na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO. Udział w tych biegach jest bezpłatny, a zapisy grupowe prowadzone będą za pośrednictwem szkół w pierwszych dniach listopada. Będą też możliwe zapisy indywidualne - w dniu imprezy.

Zapisy do biegu (10km) i marszu nordic walking (5km) trwają już teraz na stronie www.ostrowiecbiega.pl.


Tak było przed rokiem...

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6070 razy,
ostatnio: 2020-06-02 13:03:52
Skomentuj artykuł:
Powrót