Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-13

O turnieju w piłkę nożną


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wracając do turnieju w piłkę nożną, który odbył się w ramach 18 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poniżej zamieszczamy artykuł, który ukazał się w "Gazecie Ostrowieckiej"

Gwiazdy świecą nadal

W hali Zespołu Szkół Nr 2, dzięki uprzejmości dyrektora Artura Łapińskiego, rozegrano dwa spotkania towarzyskie piłki nożnej halowej z udziałem zespołów sędziów z Ostrowca i Starachowic, a także Mecz Gwiazd z udziałem drużyn prowadzonych przez trenera Janusza Batugowskiego i naszego piłkarza, Tomasza Żelazowskiego. Podczas turnieju zbierano pieniążki na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki naszemu wychowankowi, obecnie grającemu w GKS Bełchatów, trener Janusz Batugowski i Tomasz Żelazowski przekazali jego koszulkę, a także jego kolegi klubowego, zawodnika wprost z Hondurasu - Carlosa Costly (który najprawdopodobniej zagra na Mundialu 2010), na cele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odebrał je Szczepan Woźniak. Od wczoraj obie koszulki można licytować na Allegro na stronie ostrowieckiego sztabu WOŚP. Cena wywoławcza sięgnęła 50 zł. Organizację meczów wsparł radny Marek Cira i firma Polvat.


W ekipie popularnego "Żelazki" zagrali byli i obecni piłkarze KSZO. Jego zespół wybieg na parkiet w składzie: Tomasz Bąbel, Tadeusz Krawiec, Marcin Wróbel, Klaudiusz Łatkowski, Krystian Kanarski i Radosław Kardas. Kierownikiem zespołu był Andrzej Płatek.
Natomiast trenerowi Januszowi Batugowskiemu udało się zbudować zespół faktycznie złożony z samych gwiazd. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali Dariusz Brytan, Andrzej Kobylański, Mieczysław Ożóg, Arkadiusz Bilski, Grzegorz Klepacz, Sławomir Adamus, Wojciech Nieradka, a w bramce Tomasz Dymanowski. Skład uzupełnił młodszy z barci Andułów, Dariusz, a w rolę kierownika, jak przed laty, wcielił się Marek Młodnicki.


Trzeba przyznać, że na grę gwiazd Janusza Batugowskiego patrzyło się z wielką przyjemnością. Wciąż prezentują się wspaniale pod względem fizycznym. Kibicom zademonstrowali jak zwykle nienaganną technikę, bajeczne zagrania i ten sam głód sukcesu, co przed laty. Obserwując byłych naszych graczy nasuwa się refleksja, że nie zmienili się także pod względem charakteru, o czym kilka razy w ciągu spotkania, rozgrywanego 2x25 minut, znów przekonał nas waleczny Wojtek Nieradka.
Nic dziwnego, że gwiazdy Janusza Batugowskiego szybko objęli prowadzenie 3:0, a na przerwę schodzili prowadząc 5:2. Po zmianie stron, początkowo mecz się wyrównał, a zespół Tomasza Żelazowskiego przegrywał już tylko 5:6. Końcówka znów należała do teamu "Brytka" i "Kobyłki", zasilanego motorem napędowym Arka Bilskiego i Mietka Ożoga, którzy raz za razem demontowali i "rozklepywali" (i to jak chcieli) defensywę zespołu wychowanków KSZO. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Janusza Batugowskiego 13:8. Najwięcej goli dla swych drużyn zdobyli w tym meczu..., no zgadnijcie..., oczywiście Dariusz Brytan i Tomasz Żelazowski.


-Jestem rad, że niegdyś moi podopieczni zjawili się w Ostrowcu. Zagrali dla WOŚP, odżyły wspomnienia - mówi trener, J.Batugowski. - Żałuję tylko, że na aukcję nie trafiła koszulka Tadzia Krawca, bo byłbym gotów kupić ją za wielkie pieniądze. Obie drużyny znalazły się na zupełnie innym etapie przygotowań. Zespół Tomka rozpoczął przygotowania do sezonu, a moja drużyna znajduje się na etapie permanentnego roztrenowania, ale jeśli zacznie trenować, to powinni się jej bać wszyscy.


-Cieszę się, że także tegoroczna WOŚP nie pozbawiona była elementów sportowych i to z udziałem naszych legendarnych piłkarzy - mówi Remigiusz Woźniak.


Sędziowie z Ostrowca i Starachowic rozegrali dwa mecze. W pierwszym z nich padł remis 9:9, a w drugim wygrali starachowiczanie 9:6. W sekcji ostrowieckiej zagrali: Tomasz Frąk, Daniel Krajewski, Kamil Podyma, Marcin Zagraj, Michał Frańczak, Sebastian Klimek, Piotr Kosowski i Maksymalian Stelmaszczyk, natomiast w sekcji starachowickiej: Rafał Rzeszutek, Michał Jagieło, Piotr Kosiela, Mariusz Wolański, Paweł Brzozowski, Dominik Kustra, Artur Ciura, Przemysław Sypuła, Rafał Rękawik.
/Szczepan/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19913 razy,
ostatnio: 2020-09-27 10:37:01
Skomentuj artykuł:
Powrót