Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2000-12-03 11:52:00

TPW prosi o wsparcie

Panowie M.Rzechowicz prezes Towarzystwa Przyjaciół Waśniowa i Edward Hińcza, sekretarz Towarzystwa poinformowali nas o inicjatywie wydania okolicznościowego albumu "Waśniów 2000".
W tym roku przypada 855 lecie naszej osady, które w roku milenijnym zamierzamy upamiętnić wydawnictwem, w którym chcielibyśmy przypomnieć również o 525 rocznicy otwarcia w Waśniowie szkółki parafialnej, jednej z niewielu w tym czasie na ziemiach Korony i Litwy, pragnęlibyśmy także wyeksponować 300 rocznicę śmierci naszego najwybitniejszego krajana, Wespazjana Kochowskiego, poety epoki baroku, pisarza - historiografa królewskiego i rycerza. Urodzony w Gaju pod Waśniowem pozostał do końca życia rozmiłowany w Górach Swiętokrzyskich i ziemi wasniowskiej.
Album będzie zawierał systetyczne opisy i dane historyczne o osadzie, zdjęcia obiektów zabytkowych oraz zabudowy Waśniowa w chwili obecnej.

Jeśli uważacie Państwo, że inicjatywa TPW zasługuje na Wasze wsparcie, prosimy wpłacać dowolne kwoty na konto:

Towarzystwo Przyjaciół Waśniowa
Bank Spółdzielczy Ostrowiec Św., o/Waśniów,
85071027-1775-27006-11
.
Za wpłaty z góry dziękujemy.
/ Ż /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 42569 razy,
ostatnio: 2019-08-22 09:28:30

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 169       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij