Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2018-02-19 12:49:42

Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych - Bałtów 2018

W dniu 22 lutego 2018 roku mija dokładnie X lat od chwili powołania do życia Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W związku z naszym Jubileuszem postanowiliśmy w Szwajcarii Bałtowskiej zorganizować Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych - Bałtów 2018, podczas którego nastąpi podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w klubach oraz popularyzacja narciarstwa zjazdowego jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Niestety, często się zdarza, że sport osób niepełnosprawnych traktuje się "po macoszemu", a w Świętokrzyskim Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych mogą brać udział tylko zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. - powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

W czasie Mityngu w narciarstwie zjazdowym planowana jest rywalizacja zawodników w konkurencji  slalom gigant, który będzie się składał z dwóch przejazdów, a wynik końcowy, to łączny czas obu przejazdów. Zawodnicy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym i  średnio-zaawansowanym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem osób niepełnosprawnych umysłowo w czwartek 22 lutego do Szwajcarii Bałtowskiej.

/Taborecik/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11286 razy,
ostatnio: 2019-08-23 10:17:22

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 177       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij