Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-11-27 17:21:52

SZANSA wycisnęła na sztandze 22 medale

W dniu 24 listopada 2017 Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA” brał udział w Świętokrzyskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych w Jędrzejowie. „SZANSA” wystawiła aż 7 osobową reprezentację zawodników z niepełnosprawnością intelektualną na co dzień uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była to najliczniejsza ekipa, która przywiozła 10 złotych medali, 8 srebrnych, 4 brązowych oraz zajęli 3 miejsca czwarte.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Od kilku tygodni zawodnicy trenowali technikę do tych zawodów pod czujnym okiem trenerów - powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ "SZANSA" - Jest to jedna z tych dyscyplin sportu, w której nie wystarczy sama siła, ale liczy się przede wszystkim technika i podnoszenie ciężarów zgodnie z poleceniami sędziego. Jak widać treningi przynoszą efekt, a zakup sprzętu do trójboju siłowego kilka lat temu okazał się świetną inwestycją.

Na łączny wynik dwuboju siłowego składa się łączna ilość podniesionych kilogramów wyciskania na ławeczce oraz w martwym ciągu.

Dwóch zawodników brało udział w dwuboju siłowym, Marcin Dunal (240,0 kg) zdobył złoty medal (240,0 kg), a Damian Przygoda zdobył srebrny medal (145,0 kg).

Natomiast na łączny wynik trójboju siłowego składa się dodatkowo jeszcze przysiad.

W trójboju siłowym złoty medal zdobył Paweł Dunal (317,5 kg) i Krzysztof Stan (197,5 kg). Srebrny medal zdobył Paweł Menducki (247,5 kg), a brązowy medal Łukasz Karbowniczek (242,5 kg). Robert Kozłowski (242,5 kg) uplasował się tuż za podium i zajął IV miejsce.

Kolejny raz zawodnicy "SZANSY" pobili swoje rekordy i pokazali, że zawody sportowe wyzwalają w nich niesamowite pozytywne emocje.

A już we wtorek 28 listopada zawodnicy "SZANSY" wracają do Jędrzejowa reprezentować nasze miasto w zawodach w koszykówkę.

Reprezentanci „SZANSY” w składzie: Dunal Marcin, Dunal Paweł, Karbowniczek Łukasz, Kozłowski Robert, Menducki Paweł, Przygoda Damian, Stan Krzysztof pod opieką Jakubowski Piotr, Woźniak Remigiusz jak zawsze w godny sposób promowali w ten sposób Gminę Ostrowiec i Powiat Ostrowiecki.

/Taborecik/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 8120 razy,
ostatnio: 2019-08-19 06:15:39

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 169       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij