Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-12-10 14:13:19

"SZANSA" na zimowym obozie sportowym

Na początku grudnia odbył się w Zakopanem obóz sportowy z programem narciarstwa zjazdowego dla osób niepełnosprawnych zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. Na obozie tym nie mogło zabraknąć zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Z "SZANSY" w zajęciach sportowych w Tatrach uczestniczyło sześciu zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach na stoku Suche SKI u Jędrola, gdzie odbywały się zajęcia zjazdów na nartach na terenie płaskim i lekkim nachyleniu z podziałem na grupy początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Jestem zadowolony, że kolejne osoby z kierowanej przeze mnie placówki mogły spróbować swoich sił w tej trudnej dyscyplinie zimowej - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - A zakupiony kilka lat temu sprzęt narciarski przez Stowarzyszenie "SZANSA" jest systematycznie wykorzystywany i służy osobom niepełnosprawnym, a trenerzy, którzy mają ku temu odpowiednie predyspozycje i wykształcenie potrafią to wykorzystać.

Organizatorzy zorganizowali w ramach odnowy biologicznej zajęcia na Basenach Chochołowskich, gdzie odbyło się oswajanie z wodą, doskonalenie pływania, rozegranie meczu piłki siatkowej i koszykówki w wodzie. Korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej: kąpiele solankowe, siarczkowe, beczki termalne, jacuzzi, łóżka masujące itp.

Niesamowitą atrakcją była wizyta na Kasprowy Wierch, gdzie wszyscy uczestnicy obozu mogli w fantastycznych zimowych warunkach pogodowych podziwiać walory najwyżej położonego ośrodka narciarskiego w Polsce. Oprócz walorów turystycznych odbył się tam trening narciarstwa zjazdowego dla grupy zaawansowanej na trasie Gąsiennicowej. Po kilkugodzinnym spacerowaniu poa Kasprowym Wierchu uczestnicy obozu zjechali kolejką linową do Kuźnic
.
Było to kolejne zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017. - powiedział Grzegorz Kurkowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie - Dzięki temu można było do grona świętokrzyskich narciarzy zjazdowych zaliczyć kolejne osoby, które podczas odbywających się treningów poznały podstawy tej dyscypliny. Teraz trenerzy będą kontynuowali treningi w swoich klubach.

"SZANSĘ" reprezentowali Łukasz Karbowniczek, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Łukasz Pasternak, Tomasz Taborski pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.

/Taborecik/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 8599 razy,
ostatnio: 2019-08-22 21:56:29

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 179       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij