Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-04-03 16:07:46

SZANSA na Świętokrzyskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych

W dniu 30 marca 2017 roku Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wziął udział w Świętokrzyskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej. „SZANSĘ” pojechało reprezentować czworo zawodników, Milena Szwagierczak, Robert Kozłowski, Paweł Dunal i Marcin Dunal i dwóch trenerów.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Aby zweryfikować umiejętności zawodników i stworzyć grupy, w których każdy będzie miał równe szanse na zdobycie medalu odbyły się preeliminacje – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu „SZANSA” - Nasi zawodnicy poszli jak burza i średnia wyników drużyny wyniosła aż 110 punktów, co stanowiło najwyższy wynik z preeliminacji z pośród wszystkich ekip, których było tym razem aż 20. Przypomnieć należy, że Milena Szwagierczak to złota medalistka Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych – Bydgoszcz 2014 i zawodniczka, która była w rezerwie w reprezentacji do Los Angeles, natomiast Robert Kozłowski to złoty medalista z Ogólnopolskiego Turnieju Bowlingowego w Katowicach z 2016 roku.

Każdy zawodnik mógł startować w dwóch konkurencjach z trzech, a do wyboru były gra drużynowa, gra podwójna, gra pojedyncza. „SZANSA” wystawiła więc drużynę (Milena Szwagierczak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Kozłowski), jeden debel (Marcin Dunal, Paweł Dunal) oraz w grze pojedynczej Milena Szwagierczak i Robert Kozłowski. Przed rozegraniem gier finałowych okazało się, że wszyscy z „SZANSY” trafili do najmocniejszych grup i wiadomo było, że o medale będzie bardzo ciężko, ale ostatecznie zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego pokazali, że bowling to jest dyscyplina, w której bardzo dobrze sobie radzą, mimo, że w naszym mieście nie ma jej gdzie trenować.

Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" podczas Świętokrzyskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej zdobył następujące miejsca:

W grze pojedynczej Milena Szwagierczak uzyskując 68 punktów zajęła I miejsce zdobywając złoty medal
W grze pojedynczej Robert Kozłowski uzyskując 110 punktów zajął I miejsce zdobywając złoty medal
W grze podwójnej Marcin Dunal i Paweł Dunal uzyskali 102 punkty zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.
W grze drużynowej Milena Szwagierczak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Kozłowski uzyskali 105 punktów zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.

Klub „SZANSA” był reprezentowany przez Milenę Szwagierczak, Roberta Kozłowskiego, Pawła Dunala i Marcina Dunala pod opieką trenerów Piotra Jakubowskiego i Remigiusza Woźniaka.

/Taborecik/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 3333 razy,
ostatnio: 2018-08-17 05:45:01

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 217       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij