Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-04-10 18:34:29

„SZANSA” rywalizowała na basenie w Końskich

W dniu 7 kwietnia 2017 roku na Pływalni w Końskich odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, w którym wzięli udział zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Na zawody pojechało aż 5 zawodników, którzy startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem dowolnym oraz sztafetę 4x25 metrów stylem dowolnym.

Po kilku treningach wiedzieliśmy, że nasi zawodnicy stoją na wysokim poziomie i na pewno dadzą z siebie wszystko – powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu „SZANSA” – Podczas preeliminacji, które są nieodzownym elementem zawodów Olimpiad Specjalnych i odbywają się po to, aby zweryfikować umiejętności zawodników i stworzyć grupy, w których każdy będzie miał równe szanse na zdobycie medalu, okazało się, że na 25 metrów stylem dowolnym, aż trzech naszych zawodników będzie rywalizowało w jednej grupie, a ich czasy różniły się o niecałe 0,5 sekundy. A na 50 metrów stylem dowolnym też niestety będzie pojedynek „bratobójczy”, ponieważ cała trójka uzyskała podobne rezultaty.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia mityngu, w której tradycyjnie odbyło się wciągnięcie flagi na maszt, wygłoszenie formuły przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” przyszedł czas na finały, w których zawodnicy rywalizowali o medale. 25 metrów stylem dowolnym:
Piotr Datka z czasem 00:46,35 zajął I miejsce i zdobył złoty medal w grupie 3
Adrian Chobot z czasem 00:46,37 zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w grupie 3
Paweł Dulęba z czasem 00:51,93 zajął IV miejsce w grupie 3
Marcin Dunal z czasem 00:24,48 zajął V miejsce w grupie 5
Łukasz Michalski z czasem 00:40,73 zajął VI miejsce w grupie 4

50 metrów stylem dowolnym:
Piotr Datka z czasem 01:48,64 zajął I miejsce i zdobył złoty medal w grupie 12
Paweł Dulęba z czasem 01:56,14 zajął IV w grupie 12
Sztafeta 4 x 25 metrów stylem dowolnym w składzie Piotr Datka, Adrian Chobot, Paweł Dulęba, Marcin Dunal zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal uzyskując czas 02:46,21.

Bardzo się cieszę z kolejnych sukcesów uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którego kierownikiem mam być zaszczyt. – powiedział Robert Rogala – Pokazuje to tylko, że droga jaką obraliśmy w rehabilitacji społeczno-zawodowej naszych uczestników WTZ jest właściwa i przynosi wymierne efekty.

W Końskich „SZANSĘ” reprezentowali: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Marcin Dunal, Łukasz Michalski pod opieką Tomasz Przybysławskiego, Przemysława Walczyka i Remigiusza Woźniaka.