Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2011-06-03 10:36:00

Nowoczesny Blok Operacyjny w Ostrowcu już działa

Kosztował 11 milionów złotych


Za ponad 11 milionów złotych zmodernizowano Blok Operacyjny w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W czwartek odbyło się jego otwarcie i pierwsze operacje.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc i marszałek województwa Adam Jarubas, uczestniczyli w uroczystym otwarciu wyremontowanego Bloku Operacyjnego.


- To obiekt na miarę XXI wieku- chwalił starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga.- Ta inwestycja kosztowała ponad 11 milionów złotych, w tym na sam sprzęt medyczny wydaliśmy 5 milionów.
Samorządowi udało się pozyskać na ten cel aż 7 milionów złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Za ich przyznanie dziękowano marszałkowi województwa.
- Pamiętam moment kiedy ówczesny starosta Waldemar Paluch i dyrektor szpitala Grażyna Słowik zaczęli lobbować o te środki. Planowaliśmy dotację w niższej kwocie, ale zmieniliśmy zdanie widząc determinację władz powiatu i chęć wspierania szpitala- wspomniał Adam Jarubas.


Blok składa się z czterech sal operacyjnych- ogólnochirurgicznej z możliwością wykonywania zabiegów laparoskopowych, ogólnoginekologicznej i urologicznej, salę endoskopii urologicznej wyposażoną w laser diodowy i laser holmowy oraz salę ortopedyczną, a także salę wybudzeń z czterema stanowiskami.

/ Anna ŚLEDZIŃSKA, 2 czerwca 2011, 21:07/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 20134 razy,
ostatnio: 2019-06-17 06:18:31

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 154       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij