Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-11-17

Zwycięstwo Polski nad Rosją, przegrana z Czechami

Turniej 4 narodów

W pierwszym dniu Turnieju 4 narodów rozegrane zostały 2 mecze: Polska B - Czechy i Polska A - Rosja.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zamiast drużyny Serbii, która zrezygnowała z udziału w turnieju, występuje zespół ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W pierwszym meczu przegrali z reprezentacją Czech 0:3.

SMS Spała – Czechy 0:3 (20:25, 22:25, 19:25)

W pierwszym spotkaniu Turnieju Czterech Narodów SMS Spała przegrała z reprezentacją Czech 0:3. Nasi południowi sąsiedzi zagrali zdecydowanie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nasi zawodnicy popełniali bardzo dużo błędów.

SMS Spała: Karol Borończyk, Mariusz Wacek, Krzysztof Gulak, Patryk Korpal, Jakub Zwiech, Wojciech Dawid, Aleksander Maziarz, Bartosz Drewniak, Paweł Lewandowski (libero) Łukasz Zimoń, Mikołaj Pilecki, Jan Siemiątkowski.

Polska – Rosja 3:1 (21:25, 25:23, 29:27, 25:23)

Reprezentacja Polski kadetów nie najlepiej rozpoczęła spotkanie z Rosją. W pierwszym secie podopieczni trenera Wiesława Czaji nie radzili sobie z mocną zagrywką przeciwników i przegrali partię do 21. W końcówce drugiego seta Polacy zagrali skutecznie blokiem, słowa pochwały szczególnie należą się Piotrowi Badurze. W trzeciej odsłonie po zaciętej i wyrównanej walce lepsi okazali się nasi siatkarze, dobrze na zagrywce spisał się Bartosz Bućko. Polacy wygrali 29:27. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie biało-czerwoni kontynuowali swoją dobrą grę, znacznie poprawili się na przyjęciu, którego uczyli się przez całe spotkanie i pokonali rosyjską ekipę 25:23 i w całym meczu 3:1.

Polska: Piotr Badura, Marcin Kania, Sebastian Matula, Paweł Gryc, Łukasz Pietrzak, Bartosz Bućko, Krzysztof Bieńkowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jan Fornal, Rafał Szymura, Jakub Zabłocki (libero).