Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-12-21

Czupryńska w blasku złota

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard

Kapitalną formą popisała się Oliwia Czupryńska na Mistrzostwach Polski Seniorów w Pool Bilard, które w ubiegłym tygodniu rozgrywane były w Starachowicach. Szesnastolatka z Magonii pod Ostrowcem Św. była najlepsza w odmianie 8 i 10 bil oraz druga w odmianie 9 bil.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Oliwia, mimo tak młodego wieku, posiada ogromny talent i umiejętności, którymi zadziwiła w Starachowicach wszystkich. Wykazała się nie tylko taktyką prowadzenia gry, ale również wielką koncentracją i odpornością psychiczną - ocenia ojciec zawodniczki, Piotr Czupryński.

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy, najlepsza juniorka 2010 roku i wiceliderka Pucharu Polski seniorek rozpoczęła rywalizację w Mistrzostwach Polski seniorek niezbyt pewnie. W pierwszym meczu w odmianie 9 bil stoczyła ciężki pojedynek w eliminacjach z Martą Śniegocką, zakończony ostatecznie wygraną 6:5. W kolejnych rundach było już łatwiej. W meczu o wejście do strefy medalowej pokonała Izabelę Łącką (Falcon Sosnowiec) 6:2, a w półfinale pokonała Kingę Stawarz (Ósemka Rzeszów) 6:1. W finale przegrała 2:6 z Dagmarą Raczkowską (Zakręcona Bila Poznań), tym samym zdobyła srebrny medal. Dla uczennicy PG nr 4 w Ostrowcu Św. był to i tak życiowy sukces. Czupryńska dopiero jednak się rozgrzewała. Prawdziwą klasę pokazała w kolejnych dwóch konkurencjach.

W odmianie 10 i 8 bil Oliwia nie znalazła pogromczyni, odprawiając z kwitkiem utytułowane seniorki.

W odmianie 10 bil kolejno pokonała Kingę Stawarz (Ósemka Rzeszów) 4:3, Izabelę Łącką (Falcon Sosnowiec) 4:3 - w eliminacjach, a w półfinale liderkę Pucharu Polski seniorek Katarzynę Wesołowską (Nosan Kielce) 4:1 i w finale Karolinę Pikul (Ósemki Rzeszów) 4:1.

W odmianie 8 bil pokonała Martę Śniegocką (Hades Poznań) 5:1 i Kingę Stawarz (Ósemka Rzeszów) 5:1 - w eliminacjach oraz Izabelę Łącką (Falcon Sosnowiec) 5:0 - w półfinale i w finale kolejny raz Kingę Stawarz 5:1.

Oliwia Czupryńska dzięki trzem medalom została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej. Wielki sukces młodej bilardzistki już został doceniony.

- Selekcjoner kadry narodowej zapowiedział, że Oliwia najprawdopodobniej będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy - zdradził nam Piotr Czupryński. - Korzystając z okazji, pragniemy podziękować gronu pedagogicznemu PG nr 4 w Ostrowcu Św., do którego Oliwia uczęszcza oraz wójtowi gminy Bodzechów Jerzemu Murzynowi za wspieranie młodego talentu - dodał ojciec zawodniczki.