Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-09-19

Wosik znowu na podium

Rewanż w Muszynie

Daniel Wosik, zawodnik UMKS Ostrowia Ostrowiec Św., zajął trzecie miejsce w V Międzynarodowych Mistrzostwach Podkarpacia w Biegach Górskich - stylem anglosaskim.
Mistrzostwa rozegrane zostały 17 września w Ustrzykach Dolnych. Trasa biegu liczyła dystans 8 kilometrów i przebiegała malowniczymi stokami Kamiennej Laworty - najwyższej góry w Ustrzykach. W zawodach brali udział także zawodnicy z Ukrainy i Słowacji. Ostrowiecki zawodnik zajął w tym wyścigu trzecie miejsce, z czasem 36.15 min. Zwyciężył Andrzej Długosz z MKN Muszyna.

-Bardzo się cieszę z tego wyniku, ponieważ cały tydzień byłem chory i brałem antybiotyki - mówi Daniel Wosik - Choć jest lekki niedosyt, bo do drugiego zawodnika straciłem tylko dziesięć sekund. Za dwa tygodnie wybieram się na biegi górskie do Muszyny i tam się zrewanżuję.