Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-09-19

Wójcik, Żurek, czy...?

Stasiak rozlicza

Kilka minut po meczu prezes klubu Mirosław Stasiak poinformował dziennikarzy, że dla zatrudnionego przez niego trzy miesiące temu Jerzego Masztalera mecz ze Świtem był ostatnim na ławce trenerskiej KSZO.
Tej decyzji spodziewali się wszyscy. Po blamażu w Jaworznie dni Jerzego Masztalera wydawały się policzone. Również Mirosław Stasiak nie pozostał biernym i postawił trenerowi KSZO ultimatum. Tylko zwycięstwo ze Świtem mogło uchronić Masztalera przed zwolnieniem. W to jednak nie wierzył nawet chyba sam Stasiak, który przyznał, iż w trakcie tygodnia prowadził już rozmowy z potencjalnymi następcami trenera KSZO.

- W tej chwili obowiązki pierwszego trenera przejął Janusz Jojko - powiedział Mirosław Stasiak. -Nie ukrywam, że rozmowy z innymi trenerami już prowadzę.

Jojko tylko tymczasowo przejmie obowiązki trenera. Być może poprowadzi jeszcze zespół w meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa, ale w Polkowicach zespół powinien prowadzić już nowy trener. Kto nim będzie?

- Musi to być ktoś kto zrobi tu porządek - stwierdził prezes Stasiak. - Nie wiem kiedy podpiszę umowę z nowym szkoleniowcem, ale będzie to trener z najwyższej półki. Zainteresowani są Janusz Wójcik i Jan Żurek. Rozmowy trwają. Szanuję trenera Masztalera jako człowieka, jednak tu mu nie wyszło. Myślę, że rozstaniemy się za porozumieniem stron.

Prezes nie pozostawił również suchej nitki na zawodnikach.

- Zawodnicy też poniosą konsekwencje słabej gry - kontynuował Mirosław Stasiak. - Jeżeli nie odpowiadają im warunki to niech się przeniosą do Świtu, gdzie zawodnicy dopraszają się kierownika drużyny o 100 zł, żeby przeżyć następny dzień. U nas mają Eldorado i nie potrafią tego uszanować. Muszą zacząć walczyć, bo jak nie, to tak jak latem, tak i zimą część z nich pożegna się z klubem.

Na konkretne decyzje przyjdzie kibicom jeszcze trochę poczekać. Bez wątpienia drużyną trzeba trochę potrząsnąć, gdyż punkty coraz bardziej zaczynają uciekać a przed zespołem mecze z drużynami z górnej części tabeli. Z pewnością nowego trenera czeka trudne zadanie. Przedsezonowe zapowiedzi mówiły o grze w górnej połówce tabeli, tymczasem obecnie KSZO jest bliżej strefy spadkowej niż bezpiecznych pozycji.
/R. Burda/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 3664 razy,
ostatnio: 2020-02-22 01:24:27
Skomentuj artykuł:
Powrót