Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-09-19

Przerwana passa

Niespodziewana porażka Świtu

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali w niedzielę piłkarze Świtu Ćmielów. Podopieczni Sławomira Kapsy ulegli w Ćmińsku zespołowi Wichru Miedziana Góra.
Wicher Miedziana Góra - Świt Ćmielów 1:0 (0:0)

Świt: Kargul - Dębicki, Paszyński, Kutryba, Sejdziński - Kowalski (80.Gromek), Sołtykiewicz, Kania, Relikowski - Szczygieł (63.Leszczyński), Andrzejczak (46.Szymkiewicz)

Po bardzo udanym początku rozgrywek (trzy kolejne zwycięstwa) faworytem pojedynku byli ćmielowanie, zwłaszcza, że Wicher nie należy do potentatów świętokrzyskiej klasy okręgowej. Piłkarze Świtu sprawili jednak niemiłą niespodziankę i po bardzo przeciętnym występie musieli uznać wyższość swoich rywali.

Mecz rozgrywany na fatalnie przygotowanym boisku w Ćmińsku nie był ciekawym widowiskiem. Dominowała gra w środku pola, mnożyły się niecelne podania z obu stron. Nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, ale w pierwszych 45 minutach nie stworzyli sobie klarownej okazji do zdobycia bramki.

Jedyny gol w tym meczu padł w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z głębi pola, piłka odbijała się po kolei od kilku zawodników i ostatecznie wturlała się do bramki obok bezradnego Kargula. Mimo licznych okazji do wyrównania (Leszczyński, Kania), piłkarzom Świtu nie udało się pokonać golkipera Wichra.

- Było to bardzo chaotyczne spotkanie z obu stron. Mój zespół dostosował się do gry rywala. Wicher gra bardzo prostą piłkę, na zasadzie "byle do przodu". Nie możemy się skarżyć na złą płytę boiska, bo to nas absolutnie nie usprawiedliwia. Być może te trzy kolejne zwycięstwa moich zawodników za bardzo uspokoiły. Myśleli, że będą wygrywać z każdym bez większego wysiłku. Niestety, rozegraliśmy w niedzielę zdecydowanie najsłabsze spotkanie w tym sezonie i musimy się pogodzić z porażką - powiedział po meczu trener Świtu Sławomir Kapsa.

Kolejnym rywalem ćmielowian w walce o ligowe punkty będzie ekipa GKS Rudki.
/Kamil Jóźwik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 3228 razy,
ostatnio: 2020-02-21 08:55:27
Skomentuj artykuł:
Powrót