Nie udała się inauguracja sezonu 2005/06 drugoligowym tenisistom stołowym Alitu. Ożarowianie musieli uznać wyższość rezerw Kastora Łask, zespołu uznawanego za jednego z faworytów rozgrywek.
Alit Ożarów - Kastor II Łask 3:7

Alit: Mazurek, Czerwonka, Kiełb, Lachor oraz Witek, Papaj

Kastor II: Waldemar Dzwonkowski, Wiktor Dzwonkowski, Gierak, Zieliński

Wyniki: Mazurek - Wiktor Dzwonkowski 1:3, Mazurek - Waldemar Dzwonkowski 0:3, Czerwonka - Wiktor Dzwonkowski 2:3, Czerwonka - Waldemar Dzwonkowski 0:3, Kiełb/Mazurek - W.Dzwonkowski/W.Dzwonkowski 2:3, Kiełb - Gierak 0:3, Kiełb - Zieliński 3:0, Lachor - Zieliński 3:2, Lachor - Gierak 0:3, Lachor/Czerwonka - Gierak/Zieliński 3:0.

Zdecydowanem faworytem sobotniego meczu była ekipa gości, w której szeregach występują zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Tenisiści Alitu podeszli do meczu bez większej wiary w odniesienie zwycięstwa, nic zatem dziwnego, że niektóre pojedynki były bardzo jednostronne.

W szeregach Alitu już tradycyjnie najlepiej zaprezentowali się debliści. Mirosław Kiełb i Wiesław Mazurek stoczyli bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z braćmi Dzwonkowskimi. Duet Jacek Lachor-Piotr Czerwonka z kolei pokonał bez większych problemów swoich przeciwników nie oddając im nawet jednego seta. Jedyne zwycięstwa w grach pojedynczych odnieśli natomiast Kiełb i Lachor, którzy pokonali najmłodszego w szeregach przyjezdnych Krzysztofa Zielińskiego. Bliski szczęścia był także Czerwonka, który stawił opór Waldemarowi Dzwonkowskiemu. Ostatecznie zwycięską tę partię zakończył gracz Kastora, wygrywając 3:2, a w piątym, decydującym secie 11:4. W pozostałych spotkaniach zawodnicy z Łasku zwyciężali wysoko i pewnie.

Kolejne spotkanie o ligowe punkty zawodnicy Alitu rozegrają także we własnej hali, a ich przeciwnikiem będzie ekipa Legionu Skierniewice (sobota, 15 października, godzina 16).