Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2008-03-17 20:15:25

Parkowa nie do poznania

Oddano pierwsze mieszkania socjalne

Jeszcze przed świętami pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do budynku socjalnego przy ul. Parkowej. To pierwszy obiekt oddany przez obecne władze Ostrowca Św., stawiające sobie za cel zlikwidowania problemu mieszkaniowego w mieście. Na razie udało się zaadaptować szesnaście mieszkań.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Siedem miesięcy trwały prace w zrujnowanym budynku przy ulicy Parkowej. Osoby pamiętające jego stan i warunki, w jakich przebywali kiedyś lokatorzy mieszkań socjalnych z trudem rozpoznają nie tylko zewnętrzną fasadę, ale przede wszystkim pomieszczenia w środku. Oczywiście są to lokale o obniżonym standardzie, przeznaczone dla osób o najniższych dochodach, korzystających z pomocy gminy, jednak nie da się ukryć, że warunki są tam nieporównywalnie lepsze od chociażby panujących w blokach przy ul. Siennieńskiej. Właśnie mieszkańcy tamtych budynków oraz bloku socjalnego przy ul. Samsonowicza zostaną przekwaterowani w pierwszej kolejności.

- W budynku jest 16 mieszkań, przeznaczonych dla osób, które wywiązują się z obowiązków lokatorskich, regularnie płacą czynsz i nie zakłócają spokoju- mówi prezydent Ostrowca Św. Jarosław Wilczyński.- Mam nadzieję, że ten blok będzie wyglądał tak samo za rok i że mieszkańcy uszanują to, co społeczność lokalna im daje.

Cztery lokale mają 36 m kw. powierzchni, pozostałe po 25 metrów kw., a ich wyremontowanie kosztowało prawie 1,4 miliona złotych. Budynek został całkowicie odnowiony, docieplono ściany i wstawiono okna. Klatki schodowe są oddzielone dodatkowymi drzwiami, zagospodarowano również piwnice. Prace wykonał Zakład Usług Miejskich.

Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do bloku jeszcze przed świętami. Lokale, które zajmowali do tej pory, mające o wiele niższy standard, zostaną przekazane do dyspozycji spółdzielni mieszkaniowych, by można było tam wyeksmitować najbardziej uciążliwych mieszkańców.

To dopiero początek długiej drogi do rozwiązania problemu mieszkaniowego w Ostrowcu Św. W spółdzielniach mieszkaniowych czeka na wykonanie kilkaset wyroków eksmisyjnych, z zgodnie z przepisami gmina może zostać obciążona kosztami ponoszonymi przez spółdzielców, jeśli nie zapewni im lokali socjalnych. W tym roku ma zostać oddane do użytku kolejne 18 mieszkań przy ul. Osadowej, planuje się także zaadaptowanie kilkudziesięciu lokali w budynku byłego akademika przy ul. Samsonowicza.

/A. Śledzińska/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 16587 razy,
ostatnio: 2019-07-15 17:13:14

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2017-10-08 12:50:14 ~Gość
Zdjecie do artykulu przedstawia budynek o jakim numerze? Bo jak patrze na Parkowa 4 na mapach google.... to widze rudere do kapitalnego remontu albo rozbiorki
2016-02-19 14:52:53 ~Gość
wyremutujcie blok na parkowej 4 bo nasz blok sie sypie
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 212       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij