Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-08-10 08:00:02

Bałtów ugości pszczelarzy

W dniach 18-10 sierpnia na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego odbędzie jubileuszowe X Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Trzydniowa impreza poświęcona będzie promocji apiterapii i zastosowania jej metod w praktyce.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


- O apiterapii w bardzo szerokim kontekście będziemy dyskutować w trakcie sobotniej konferencji, którą rozpoczniemy o godz. 10.30. Z wykładami na temat pozyskiwania i przechowywania mleczka pszczelego, a także wykorzystania produktów pszczelich w agroturystyce wystąpią specjaliści z Ukrainy. Po raz pierwszy w Bałtowie zagoszczą też eksperci z Niemiec. Stronę Polską reprezentować będzie prof. Jerzy Stojko wraz z żoną, którzy skupią się na nowych możliwościach wykorzystania propolisu w tworzeniu opatrunków biodegradowalnych oraz na zastosowaniu pyłku pszczelego w profilaktyce i terapii - mówi Józef Misiura, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu. - Takie międzynarodowe spotkanie wykorzystamy z pewnością nie tylko do cennej wymiany doświadczeń, ale i do rozmów na temat ewentualnej współpracy przy powstającym w Bałtowie centrum apiterapii ApiBałt. To ogromne przedsięwzięcie i nie ukrywamy, że wciąż poszukujemy partnera strategicznego.
Z metodami zastosowaniu apiterapii i naturolecznictwa będzie można zapoznać się również na blisko pięćdziesięciu stoiskach wystawienniczych, które staną na "Okręglicy" już w piątek. Oprócz największych krajowych producentów sprzętu pszczelarskiego, wyroby ze swoich pasiek zaprezentują Ukraińcy, Węgrzy i po raz pierwszy Litwini - specjalnie na tę okazję przygotują miodowe pierniki z logo imprezy. Nowością będą również firmowane przez ApiBałt krówki, wyprodukowane na bazie miodu i propolisu.
Oprócz wielu ciekawostek z dziedziny pszczelarstwa, wydarzenie wypełni bogata część rozrywkowo-artystyczna. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Dęta z Szastarki, zespoły CDN Rock, "Jaworowe skrzypce" i "Katrina".
W niedzielę wspólnie z pszczelarzami świętować będą rolnicy z gminy Bałtów. W części oficjalnej nie zabraknie medali i wyróżnień, nie tylko resortowych.
- Ze względu na jubileusz naszej cyklicznej imprezy, postanowiliśmy uhonorować osoby szczególnie zaangażowane w jej organizację na przestrzeni minionych 10 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne medale, które otrzyma w sumie blisko stu przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, mediów oraz pszczelarzy - informuje Józef Misiura.K.F.

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1498 razy,
ostatnio: 2018-07-18 06:01:16

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 202       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij