Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2018-06-05 13:23:00

Aktywny Senior 2018: Na Gutwinie zdrowo i bezpiecznie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim trwają bezpłatne zajęcia z cyklu "Aktywny Senior 2018" pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W minioną środę - 30 maja - odbyły się ostanie zajęcia prowadzone przez Straż Miejską i instruktorkę Taekwondo Wiolettę Walerowicz.
Spotkanie ze Strażą Miejską miały charakter prewencyjny, a seniorzy mogli podczas nich dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania, a także dowiedzieć się jak ich uniknąć. Instruktor taekwondo pokazał natomiast - od strony praktycznej - różne techniki samoobrony. Spotkania te miały za zadanie kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń na jakie narażony jest senior.

Od 6 czerwca, przez kolejne cztery tygodni, zajęcia kontynuujące akcję "Na Gutwinie zdrowo i bezpiecznie" poprowadzą Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy, a instruktorzy sportu uzupełnią zajęcia o towarzyskie gry zespołowe i spacery nordic walking.

Spotkania ostrowieckich seniorów będą odbywać się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, w każdą środę w godzinach 16.00-18.00. Dzięki uprzejmości Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, linia nr 8 odjeżdża w każdą środę z zajezdni obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin tuż po zakończeniu zajęć, tj. o godzinie 18.15 i ma wydłużoną trasę.

- Na pierwszych zajęciach skupimy się na podstawowych sprawach, czy jak seniorzy mogą zadbać o własne bezpieczeństwo, jak prawidłowo rozpoznać zagrożenia, jak prawidłowo wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy przy omdleniu i utracie przytomności, jak zabezpieczyć poszkodowanego układając go w pozycji bezpiecznej - wyjaśnia Dariusz Czupryński z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

W kolejnych tygodniach seniorzy nauczą się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową (zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem) oraz zaopatrywania urazów i ran (unieruchomienie urazów kończyn, postępowania z ranami).

/MOSiR O-c/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 4025 razy,
ostatnio: 2019-05-26 21:39:55

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 260       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij