Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-25

To był dobry rok

Prezydent podsumował

Panie prezydencie, jak ocenia pan rok 2009? Czy był to dobry rok dla Ostrowca?

- To był bardzo dobry rok dla Ostrowca z punktu widzenia załatwionych spraw.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jakie wydarzenie było najważniejsze dla Ostrowca?

- W ubiegłym roku było wiele ważnych wydarzeń dla Ostrowca, trudno jest wskazać to najważniejsze. Myślę, że pozyskanie środków na skanalizowanie miasta było jednym z ważniejszych. Udało się przeprowadzić pierwsze przetargi i wykonać pewne prace. Gutwin, Częstocice i Koszary zostaną skanalizowane, a to umożliwi nam przeprowadzenie innych inwestycji. Podpisaliśmy też umowę na budowę kolejnego odcinka ul. Zagłoby. To największy projekt w województwie, jaki będzie realizowany w 2010 roku.

Czy w 2009 roku poczyniono też pewne kroki do rozpoczecia innych inwestycji?

- W 2009 roku, po latach przygotowań, udało się doprowadzić pewne sprawy do końca. Po pierwsze zakończyliśmy sprawę z ostrowieckim browarem, wyłoniliśmy też wykonawcę na budowę hali widowiskowo-sportowej, taniej, niż planowaliśmy.

W ubiegłym roku udało sie też zmodernizować wiele ulic.

- Patrząc na ostatni sondaż widzimy, że mieszkańcy Ostrowca pozytywnie oceniają samorząd i inwestycje drogowe. Ponad 70% osób widzi poprawę infrastruktury. To jeden z lepszych wyników w kraju. W 2010 roku zmodernizujemy ul. Hubalczyków, która rozwiąże wiele spraw na Os. Stawki. Przewidujemy też modernizację innych dróg.

Czego zatem nie udało się zrobić?

- Przy zadaniach inwestycyjnych mieliśmy opóźnienia w modernizacji ul. Denkowskiej z powodu braku zgody od jej mieszkańców. Nie dogadaliśmy się ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie ich dróg w naszym mieście. Chciałbym jeszcze w tej kadencji doprowadzić do porozumienia.

Jak wygląda sytuacja większych inwestycji na początku roku?

- Jeśli chodzi o halę, prace idą tam zgodnie z harmonogramem. Do końca marca musimy zgromadzić dokumentację ul. Zagłoby i przystąpimy do przetargu w połowie roku. Mamy nadzieję, że nie pojawią się jakieś większe przeszkody. Przy pracach związanych z kanalizacją miasta mamy wyłonionych wykonawców, którzy czekają tylko na poprawę aury. Kwestią najbliższych miesięcy jest też przetarg na oczyszczalnię ścieków. To największe wyzwanie dla Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w 2010 roku.

A rewitalizacja Śródmieścia?

- Tu również jesteśmy na etapie przetargów. Chcielibyśmy, aby na wiosnę ruszyły prace. Zaczniemy tradycyjnie od dróg, bo rewitalizacja parku potrwa dłużej.

Dziekuję za rozmowę
/K. Tomala /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21495 razy,
ostatnio: 2021-06-20 16:23:56
Skomentuj artykuł:
Powrót