Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-01-07

22 Finał już za kilka dni, a tym czasem.....

My dzielimy się garścią informacji co się będzie działo w Ostrowcu w ramach tegorocznego finału.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
KWESTA:
Od rana na ulice wyruszy 300 wolontariuszy "uzbrojonych po zęby" w serduszka i dobry humor. Na klapie przypięty w widocznym miejscu identyfikator z wyraźnym zdjęciem i danymi oraz nr. identyfikatora który będzie się zgadzał z nr umieszczonym na kolorowej puszce.

SZTAB:
Sztab mieści się jak co roku w Osiedlowym Domu Kultury OSM na ulicy wspólnej. Działamy już od rana od godz. 10.00. Wolontariusze muszą się rozliczyć z puszek do godz. 17.00. W sztabie czeka na wolontariuszy drobny poczęstunek oraz gorące napoje.

RYNEK i IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
W trakcie 22 Finału w Ostrowcu czekają atrakcje podczas koncertu na rynku oraz inne które będziemy zamieszczać na bieżąco ponieważ jeszcze nie wszystko potwierdzone i rodzą się nowe pomysły.
- W niedzielę rano zapraszamy na Otwarte zawody wędkarskie. Odbędą się od godziny 8:00 do 13:00 na rzece Kamiennej w rejonie tamy na Romanowie. Organizator Polski Związek Wędkarski Koło Ostrowiec - Miasto. Na miejscu puszka dla uczestników na datki zamiast wpisowego.
- Oddawanie Krwi - w ramach finału można wesprzeć akcję oddając krew w oddz. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szpitalu w Ostrowcu. Oddajemy krew w niedzielę w dniu finału oraz przez cały tydzień po finale. Pamiętaj musisz być pełnoletni i zdrowy, posiadać dowód osobisty i podać hasło 22 Finał WOŚP.
- Koncert na rynku rozpocznie Orkiestra Dęta, wystąpią również seniorzy. Nie zabraknie muzyki, a zagrają m.in. Zespół Vivat z Ostrowca oraz Pod Wiatr również z Ostrowca.
Nie zabraknie na Rynku samochodów zabytkowych gdzie za datek do puszki będzie można wejść i podziwiać od środka samochody dawne i zabytkowe.
Będą również samochody terenowe z Klubu Miłośników Samochodów Terenowych KAT. Będziemy licytować miejsca na rajdzie off roadowym.
Na rynku będą również służby mundurowe gdzie będzie można zobaczyć sprzęt policyjny, strażacki, ratownictwa medycznego.

ALLEGRO:
Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszą się nasze aukcje na Allegro. Tam też można już od kilku dni licytować przedmioty przekazywane na tegoroczny finał. Nie zabraknie też gadżetów WOŚP z Warszawy oraz naszych lokalnych z akcentem Ostrowieckim. Będą kubki, koszulki, smycze, płyty DVD, CD, kalendarze, torby, poduszki, zegary. Wszystko pod linkiem : WOSPOstrowiecSw.

Zapraszamy wszystkich do udziału w 22 Finale. Razem możemy ratować maluchy i pomagać seniorom.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21105 razy,
ostatnio: 2020-09-22 09:19:28
Skomentuj artykuł:
Powrót