Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-13

Młodzi piłkarze w kadrze województwa


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Piłkarze z młodzieżowych ekip KSZO należą do najlepszych w województwie.


    Świadczy o tym liczba naszych piłkarzy występujących w kadrze woj. świętokrzyskiego, prowadzącej rozgrywki w trzech grupach wiekowych o Puchar Deyny, Michałowicza i Kuchara.


    W kadrze rocznika 1988, rywalizującej o Puchar Deyny, a prowadzonej przez trenera Waldemara Domagałę w podstawowym składzie gra aż ośmiu piłkarzy KSZO. W dotychczasowych meczach kadra pokonała wicemistrzów Polski - Kraków 3:0 po dwóch golach Damiana Rożeja i Pawła Jarego. Jak mówi trener W.


    Domagała, wynik mógłby być wyższy, gdyby w II połowie nasi piłkarze wykorzystali cztery, stuprocentowe sytuacje podbramkowe. W drugim spotkaniu kadra świętokrzyskiego pokonała Rzeszów 1:0, po bramce strzelonej w 18 min. meczu przez Kamila Andrzejczaka. Kadra, która również w tym meczu mogła się pokusić o więcej bramek, grała w składzie: Pyka - Fąfara (Star Starachowice), Jary, Olszewski, Chorab - Florys, Rębowski, Kowalski (Nowiny), Andrzejczak, Rożej, na zmiany wchodzili: Pękalski, Orzeł (Hetman Włoszczowa), Spadło (Juventa Starachowice).


    W Pucharze Michałowicza rywalizują piłkarze z rocznika 1989. Do tej pory zremisowali 0:0 z Krakowem i przegrali 0:3 z Rzeszowem. W kadrze grają nasi: Jakub Woropajew, Bartłomiej Gołasa, Sebastian Orawiec i Maciej Jabłoński.


    W Pucharze Kuchara rywalizują roczniki 1990 i 91. W grupie rocznika 1990 Kielce uległy Krakowowi 1:4 i Rzeszowowi 0:2. Z naszych piłkarzy w kadrze występują: Tomasz Banaszek, Piotr Gardynik i Daniel Słapek. W młodszej grupie aż roi się od piłkarzy KSZO. Świętokrzyskie reprezentują bowiem: Mateusz Pławiak, Daniel Dybiec, Marcin Machocki, Dawid Żak, Kamil Ulikowski, Sebastian Dębniak i Wojciech Skrobisz. Kadra Kielc przegrała jednak dwukrotnie - z Krakowem 0:1 i Rzeszowem 0:2.


    /D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26349 razy,
ostatnio: 2021-01-23 15:46:37
Skomentuj artykuł:
Powrót