Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-01-20

Ferie z MOSiRem

Zimowe ferie szkolne w 2012 roku w województwie świętokrzyskim rozpoczną się 13 lutego i zakończą dwa tygodnie później. Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pozostającym w czasie ferii w mieście młodym ostrowczanom stara się zagospodarować czas wolny na sportowo. Nie zabraknie propozycji typowo rekreacyjnych oraz ciekawych akcji promocyjnych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ferie na Lodowisku

Podczas zimowych ferii na Miejskim Lodowisku Syntetycznym obok Pływalni Rawszczyzna realizowany będzie dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki program „Ferie na Lodowisku 2012”. W ramach tego programu realizowana będzie nauka jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Propozycja została skierowana zarówno dla osób indywidualnych jak i świetlic środowiskowych funkcjonujących na terenie Ostrowca Św. Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14 (świetlice środowiskowe) oraz 14-15 (osoby indywidualne). W soboty od godziny 10 organizowane zostaną sprawdziany i konkursy z nagrodami dla uczestników zajęć.
Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na lodowisko, łyżwy oraz obsługę zajęć przez instruktora i poczęstunek. Uczestnicy zobowiązani są przebywania na lodowisku w odpowiednim stroju (nie krępującym ruchów) oraz posiadanie czapki i rękawiczek. Uczniowie zgłaszający się indywidualnie zobowiązani się ponadto do posiadania pisemnej zgody rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w zajęciach. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna (w godzinach 7-15) oraz pod numerem telefonu 41 267-41-04.

Ferie na Pływalni Rawszczyzna

Na ferie ostrowiecki basen przygotował dwie ciekawe propozycje. W ramach promocji „Ferie na Rawszczyźnie” dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich będą mogli skorzystać z obiektu w godzinach 6.00-16.00 płacąc za godzinę tylko 2 złote.
Dodatkowo dzieci i młodzież będą mogli zapisać się na grupowy kurs nauki pływania, prowadzony od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii (łącznie 10 jednostek zajęć w trakcie kursu). Każda z grup będzie liczyła około 10 osób w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach. Cena za taki kurs będzie naprawdę promocyjna – wystarczy wykupić karnet za 10 zł i dziecko będzie mogło uczestniczyć we wszystkich zajęciach, bez konieczności dokupywania biletów wstępu. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 41 2674101 (sekretariat Pływalni Rawszczyzna).

Ferie na Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO

W okresie ferii zimowych na Hali Sportowo – Widowiskowej zorganizowany zostanie szereg ciekawych zajęć sportowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Hala zostanie podzielona na kilka sektorów sportowo – rekreacyjnych. Utworzone zostaną boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona, unihokeja i tenisa stołowego. Udostępniona zostanie również siłownia (dla gimnazjalistów). W pierwszym tygodniu na hali odbywać się będą zajęcia pod okiem instruktorów, natomiast w drugim tygodniu turnieje i konkursy z nagrodami.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR (e-mail: biuro@mosir.ostrowiec.pl lub tel.: 41 263-69-31, 693-696-936).

Ferie na Orliku

Szereg atrakcji na dzieci i młodzież z ostrowieckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich spędzających zimowe ferie w mieście czeka również na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik w osiedlu Ogrody. W pierwszym tygodniu, codziennie w godzinach otwarcia (10-20), pod okiem animatora sportu, będzie można korzystać z boisk zlokalizowanych na terenie Orlika. W drugim tygodniu rozegrany zostanie natomiast Zimowy Turniej Piłki Nożnej w dwóch kategoriach – dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV – VI) oraz dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich.
Zapisy do turnieju prowadzone będą w pierwszym tygodniu ferii – u animatora sportu na terenie Orlika oraz w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR (pokój 2.39 Hali Sportowo - Widowiskowej, e-mail: biuro@mosir.ostrowiec.pl lub tel.: 41 263-69-31, 693-696-936).

/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9328 razy,
ostatnio: 2020-05-26 07:18:32
Skomentuj artykuł:
Powrót