Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-06

450 piłkarzy rywalizuje w turnieju

Ogrody 2010


Czterdzieści zespołów w pięciu grupach i 450 piłkarzy od tygodnia rywalizuje w XX Turnieju Piłkarskim "Ogrody 2010" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowiecki turniej ma bogate tradycje. Warto wspomnieć, że w pierwszych jego edycjach grał Mariusz Jop, późniejszy reprezentant Polski, jak też to, że był nagradzany jako największa masowa impreza sportowa organizowana w Polsce w czasie wakacji.

LIGOWCY W TURNIEJU


W tegorocznym turnieju rywalizuje blisko 450 piłkarzy z czterdziestu zespołów. Poza amatorami nie brakuje piłkarzy znanych z boisk ligowych, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Świętokrzyski Związek Piłki N, jak też mających za sobą mecze w Ekstraklasie- Marcin Wróbel i Marcin Boguś.

MY PO GOLA, A MY SIĘ TYLKO BAWIMY


Uczestnicy turnieju wykazali się sporą pomysłowością przy wybieraniu nazw dla swoich zespołów. Mamy wątek gastronomiczny - Ciastko z kremem, Woda po parówkach, Coca Cola Team, czy Flaschke 04; filmowy - Szybcy i wściekli, Załoga gwiezdnego patrolu; pracowniczy - My tu tylko sprzątamy, FC Nadal Spawamy. Są też tak oryginalne nazwy jak: Wściekłe pięści węża, Podmuch Palestyna, Pogoń Bydło, My tu po gola i My się tylko bawimy.

PODMUCH ZMIÓTŁ SZYBKICH I WŚCIEKŁYCH


Ci ostatni rzeczywiście udowodnili, że turniej jest dla nich zabawą, gdyż w pierwszej kolejce przegrali 2:12 z zespołem Flaschke 04. Rekordowe zwycięstwo zanotowali gracze Podmuchu Palestyna, którzy wygrali aż 21:1 z drużyną Szybcy i wściekli. Wyjątkową skutecznością w tym spotkaniu popisał się Michał Lipka - zdobywca 9 goli.


Turniej potrwa do końca lipca.
/Waldemar FRAŃCZAK, 6 lipca 2010, 8:20/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9394 razy,
ostatnio: 2020-09-20 00:08:57
Skomentuj artykuł:
Powrót