Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-23

Piłkarz Korony i byli piłkarze KSZO oskarżeni


Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu oskarżyła w piątek byłych i obecnych zawodników RKS Radomsko o ustawienie pojedynku z Zagłębiem Lubin, który odbył się 6 czerwca 2004 roku. W tym gronie są piłkarze związani z Kielecczyzną.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Radomsku II Wydział Karny. Wśród oskarżonych jest 21 osób - byli i obecni piłkarze RKS Radomsko. Mieli oni przyjąć korzyść majątkową w wysokości 200 tysięcy złotych w zamian za nieuczciwe zachowania, mogące mieć wpływ na wynik meczu drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy RKS Radomsko i Zagłębiem Lubin. Spotkanie odbyło się 6 czerwca 2004 roku, Zagłębie wygrało na wyjeździe 1:0.


Jak informuje portal www.pilkarskamafia.blogspot.com zarzuty usłyszeli niemal wszyscy zawodnicy z kadry wiosennej RKS. Nie ma wśród nich jedynie obcokrajowców oraz kilku najmłodszych futbolistów. Ci, którzy nie grali w tym meczu, mieli usłyszeć zarzuty paserstwa. Zdaniem tego portalu, wśród oskarżonych są piłkarze związani z Kielecczyzną - Jacek M., obrońca Korony Kielce, byli zawodnicy KSZO Ostrowiec - były reprezentant Polski pomocnik Jacek B. (obecnie Włókniarz Zelów), obrońca Mariusz U. (obecnie Dolcan Ząbki), napastnik Tomasz Ż. (kilka tygodni temu rozwiązał kontrakt z ostrowieckim klubem) oraz były bramkarz Pogoni Staszów Tomasz B. (ostatnio Wulkan Zakrzew).

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu poinformowała, że wobec siedemnastu oskarżonych prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o wydanie wyroku skazującego, bez konieczności przeprowadzenia rozprawy.
//dor/, /SAW/, 23 paždziernika 2010, 15:54/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12881 razy,
ostatnio: 2020-10-27 02:10:24
Skomentuj artykuł:
Powrót