Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-22

Pięć medali ostrowieckich taekwondoków


Zawodnicy Świętokrzyskiego Klubu Tae Kwon Do z Ostrowca, wywalczyli pięć medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Małopolski w Taekwondo Olimpijskim w Krynicy Górskiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Dla młodych adeptów taekwondo z Ostrowca Św. były to pierwsze zawody tej rangi, w których wzięło udział 100 zawodników. Wszyscy nasi zawodnicy - Weronika Ziębakowska, Paweł Pastuszka, Szymon Gajos i Patryk Malec - startowali w obu kategoriach taekwondo olimpijskiego - w układach i w walce.


- Nasi zawodnicy dostali bardzo wysokie noty, mimo że robili układy o niskim stopniu trudności- mówi Sebastian Kostkowski, prezes klubu.- Jak na ich pierwsze zawody, krótki okres trenowania i nieskomplikowane układy, które prezentowali, to bardzo dobre wyniki.


W walkach ostrowczanom także poszło bardzo dobrze. Mimo iż ich przeciwnicy byli dużo zaawansowani technicznie, to nasi zawodnicy okazali się twardymi rywalami.
- Pokazali zaangażowanie, wolę walki i hart ducha- dodaje Sebastian Kostkowski. - To oni dyktowali tempo walki i do nich należała inicjatywa. Walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnymi słabościami.


W sumie nasi zawodnicy zdobyli pięć brązowych medali- po 2 Weronika i Paweł, a jeden Szymek. Natomiast Patryk otrzymał wyróżnienie.
Trener Wioletta Walerowicz i prezes Sebastian Kostkowski nie kryją zadowolenia z wyników swoich podopiecznych, które świadczą o bardzo wysokim stopniu wyszkolenia.


- Wszystkich zainteresowanych trenowaniem w naszym klubie zapraszamy we wtorki i piątki o godz 18:00 oraz w czwartki o 17:30 do szkoły podstawowej nr 7 na os. Pułanki- mówi Sebastian Kostkowski.
//waf/, 21 paždziernika 2010, 18:55/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15900 razy,
ostatnio: 2020-10-18 12:15:59
Skomentuj artykuł:
Powrót