Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-09

Trudności ze skompletowaneim dobrego składu siatkarek


Z listy życzeń AZS KSZO Ostrowiec wciąż tylko Aleksandra Król i Małgorzata Soja potwierdziły podpisami pod umową wolę gry w Ostrowcu w przyszłym sezonie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Mamy 5 - 6 siatkarek na oku ale rozmowy są bardzo trudne - mówi Mariusz Rokita wiceprezes KSZO do spraw piłki siatkowej, podkreślając, że niemal wszystkie zawodniczki przynajmniej pierwszoligowego poziomu reprezentowane są obecnie przez …menedżerów i bezpośrednio rozmawiać nie chcą. - W gronie kilku osób kręcą się sprawy transferowe - dodaje. - Podaliśmy kwoty, jakie jesteśmy w stanie zapłacić i czekamy. Nie ukrywam, że w kilku przypadkach okazały się one za niskie. Nie tracimy jednak nadziei i nadal. Prowadzimy poszukiwania wartościowych zawodniczek.


RUCH NA RYNKU


Dodatkowe trudności powoduje aktywność transferowa kilku pierwszoligowych zespołów. Wszystko wskazuje na to, że znaczącymi budżetami dysponowały będę zespoły beniaminków: Jedynka Aleksandrów Łódzki - nowy klub grającej w ostatnim sezonie w Ostrowcu Anny Związek i Legionovia. - Na pewno pod nieobecność Piły, która wywalczyła awans, swój cel będzie chciała osiągnąć Murowana Goślina, która wzmacnia i tak już silny zespół -dodaje Mariusz Rokita. - Do tego trzeba doliczyć Mielec, który ma kłopoty finansowe, więc sięga po zawodniczki z niższej półki finansowej, czyli z pierwszej ligi. Jeżeli siatkarka ma do dyspozycji podobne pieniądze, na pewno wybierze możliwość gry w Plus Lidze, bo dla niej to promocja. To wszystko powoduje, że rynek siatkarki okazał się wyjątkowo szczupły.


RUCH W POLITECHNICE


Nowa siła siatkarska rośnie także tuż za miedzą. Firma Jadar wyraziła zainteresowanie finansowaniem siatkówki …kobiecej. Oznacza to, że Politechnika będzie także szukała zawodniczek. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu Katarzyną Nadziałek, która dwa lata grała w Radomiu i jest tam dobrze znana. Ostatni sezon spędziła w Politechnice także Ksenia Mazur. Obie są wychowankami ostrowieckiego klubu.

/TeZ, 9 czerwca 2011, 11:05/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22114 razy,
ostatnio: 2021-01-24 03:15:57
Skomentuj artykuł:
Powrót