Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-26

Piłkarze KSZO Ostrowiec wznawiają treningi


W poniedziałek na pierwszym treningu po urlopowej przerwie spotkają się piłkarze drugoligowego KSZO Ostrowiec. Być może zajęcia poprowadzi Janusz Jojko, dotychczasowy asystent trenera Czesława Jakołcewicza.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Krystian Kanarski, napastnik KSZO:
- Będę na poniedziałkowym treningu, ponieważ do 30 czerwca mam ważny kontrakt z KSZO. Czy zostanę w tym klubie? Zobaczymy. Czekam na rozmowy. Każdy z nas chce się dowiedzieć, jaka będzie przyszłość naszej drużyny.

Piłkarze KSZO w poniedziałek rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu, tym razem w drugiej lidze. W drużynie i w klubie jest jednak wiele znaków zapytania.


Na zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ze swojej funkcji zrezygnował Piotr Zieliński, który pełnił obowiązki prezesa KSZO. Nie ma jego następcy, póki co nie ma też trenera. Czesław Jakołcewicz podpisał umowę z pierwszoligową Wartą Poznań. Wprawdzie do 30 czerwca ma jeszcze kontrakt z KSZO, ale wszystko wskazuje na to, że nie przyjedzie już na te zajęcia, które pozostały do końca miesiąca. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi poniedziałkowy trening.


Kto będzie na pierwszych zajęciach? Na pewno miejscowi zawodnicy, czyli Krystian Kanarski, Tomasz Dymanowski, Michał Stachurski, Klaudiusz Łatkowski, Mateusz Mąka i Tomasz Persona. Mąka i Stachurski mają jeszcze ważne umowy z KSZO, ale chcieliby odejść do klubów z wyższej ligi. 30 czerwca kontrakty wygasają między innymi Mikołajowi Skórnickiemu, Januszowi Wolańskiemu, Wahanowi Geworgianowi, Michałowi Trzeciakiewiczowi. Umowę ma jeszcze ważną Pape Samba Ba, ale ma zostać rozwiązana, podobnie jak z Damianem Nawrocikiem. Zespół KSZO jest więc na razie w rozsypce, a czasu na budowę drużyny jest niewiele. Na sobotę, 2 lipca, zaplanowany jest pierwszy sparing ze Zniczem Pruszków.
/Dorota KUŁAGA, 26 czerwca 2011, 20:30/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31927 razy,
ostatnio: 2021-01-24 03:15:54
Skomentuj artykuł:
Powrót