Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-09-14

Siatkarki KSZO SMS o Puchar Ziemi Sądeckiej

Dobrą formę na dwa tygodnie przed inauguracją II-ligowych rozgrywek zaprezentowały w Turnieju o Puchar Ziemi Sądeckiej siatkarski KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Piotra Brodawki zajęły w Starym Sączu 2. miejsce, ustępując tylko ekstraklasowej drużynie ze Słowacji - Volejbal Prešov. W pokonanym polu ostrowczanki pozostawiły rywali z Tarnowa i Starego Sącza, z którymi będą niebawem mierzyły się o ligowe punkty.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W pierwszej fazie turnieju drużyny zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Po rozegraniu kompletu spotkań dwa czołowe zespoły spotkały się w meczu finałowym, natomiast kolejne dwa w meczu o 3. miejsce. Ostrowczanki rozpoczęły turniej od niespodziewanego zwycięstwa nad reprezentantem słowackiej ekstraklasy, a do finałowego spotkania awansowały z kompletem zwycięstw. W decydującym o końcowym triumfie spotkaniu Słowaczki wzięły rewanż, zdobywając Puchar Ziemi Sądeckiej. Warto jednak odnotwać, że w finałowym spotkaniu w ostrowieckim zespole na parkiecie występowały aż cztery 16-latki, co pokazuje jak duży potencjał drzemie w zespole KSZO SMS!

- Jestem zadowolony z wyniku i gry zespołu, która z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Dziewczyny zaczynają się rozumieć i dogadywać na boisku. Za tydzień czeka nas ostatni turniej towarzyski przed inauguracją ligi. Zagramy sparingowo w Tarnowie, gdzie naszymi przeciwnikami będą: POGOŃ Proszowice, MUKS Poprad Stary Sącz oraz Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów. A już za dwa tygodnie czeka nas inauguracja ligi w Proszowicach z miejscową Pogonią. Naszych kibiców z tego miejsca chciałbym zaprosić na pierwszy mecz przy Świętokrzyskiej, gdzie 3 października o godzinie 15 zmierzymy się z Siatkówka TS Wisła - podsumowuje starosądeckie zmagania trener Piotr Brodawka.

Wyniki:
KSZO SMS - Volejbal Prešov 2:1 (25:18, 23:25, 25:18)
KSZO SMS - UKS Jedynka Tarnów 1:2 (29:27, 14:25, 21:25)
KSZO SMS - MUKS Poprad Stary Sącz 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)
Finał: KSZO SMS - Volejbal Prešov 0:3 (24:26, 20:25, 19:25)

Końcowa kolejność:
1. Volejbal Prešov
2. KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
3. MUKS Poprad Stary Sącz
4. UKS Jedynka Tarnów

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 3712 razy,
ostatnio: 2021-04-14 13:55:09
Skomentuj artykuł:
Powrót