Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-10-22

W środę Polska i Kosowo zagrają w Ostrowcu Św. o punkty eliminacji EHF EURO 2020


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Jarosław Górczyński (prezydent Ostrowca Św.): Dużym wysiłkiem wielu osób, przede wszystkim Karola Szewczyka i Tomasza Radowieckiego, piłka ręczna w Ostrowcu Św. jest na wysokim poziomie. Cieszę się, że w obiektach KSZO będziemy mieć przyjemność oglądania kolejnego meczu międzypaństwowego. Mamy piękne obiekty, które muszą tętnić życiem, przede wszystkim dla satysfakcji kibiców. Nasz klub będzie obchodził 90-lecie istnienia i takie wydarzenia wpisują się w obchody tej rocznicy.

Henryk Szczepański (I Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce): Dziękuję za to, że po raz kolejny możemy gościć z piłką ręczną w waszym pięknym mieście. W 2011 roku zorganizowaliśmy tutaj wielki finał ogólnopolski akcji "PGNiG Dzieciom". Później zagrała tu reprezentacja młodzieżowa, a teraz będziemy gościć tu po raz pierwszy z seniorską reprezentacją. Spotkaliśmy tu bardzo dobre warunki do rozmów w sprawie organizacji tego meczu. Przed kadrą Piotra Przybeckiego stoi ogromne wyzwanie. Jest to pierwszy mecz w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, który w 2020 roku rozegrany zostanie po raz pierwszy w formule 24 zespołów i po raz pierwszy w trzech krajach. Naszymi przeciwnikami w grupie kwalifikacyjnej, prócz Kosowa, będą Izrael i Niemcy. Do turnieju finałowego zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły. Nie muszę mówić jak to będzie ważny turniej, z uwagi na to, że 2020 rok, to również rok olimpijski. Mistrzostwa Europy są dla nas ostatnią szansą, by przepustkę na te Igrzyska sobie wywalczyć, a to z uwagi na to, że zabraknie nas na mistrzostwach świata.

Grzegorz Budziosz (prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach i wiceprezes ZPRP): W tym roku mamy 100-lecie piłki ręcznej w naszym kraju, w przyszłym roku 90-lecie KSZO. To bardzo bogata historia klubu. Bardzo się cieszę, jako mieszkaniec województwa świętokrzyskiego i chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten mecz odbędzie się w Ostrowcu Św.

Karol Szewczyk (wiceprezes ds. piłki ręcznej KS KSZO): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ten mecz odbędzie się w naszej hali. Jest to zwieńczenie i wynagrodzenie naszej praktycznie już 10-letniej pracy po reaktywacji sekcji piłki ręcznej. Tych jubileuszy będziemy wkrótce obchodzić więcej, bo oprócz 90-lecia powstania klubu, również 55-letnie piłki ręcznej w KSZO. Ukoronowaniem tego będzie mecz pierwszej reprezentacji Polski. I nie będzie to mecz towarzyski, a mecz bardzo ważny, o punkty eliminacji mistrzostw Europy. Podziękowania za stworzenie warunków do tego, by zorganizować ten mecz w Ostrowcu Św. należą się prezydentowi miasta panu Jarosławowi Górczyńskiemu oraz prezesom ZPRP, dzięki którym ta decyzja ostatecznie została podjęta.

Damian Drobik (p.o. dyrektora sportowego ZPRP): Obie reprezentacje przyjadą do Ostrowca Św. na dwa dni przed meczem. To dobry czas, by poznać halę, przyzwyczaić się do niej, czy mówiąc żargonem boiskowym "przetrzeć się". Na tą chwilę wszyscy są zdrowi. Nie mamy żadnych niepokojących informacji. Zakładam, że wystąpimy zatem w najsilniejszym składzie, bo są to dla nas bardzo ważne kwalifikacje do bardzo ważnej imprezy. Nie chcę oczywiście mówić za trenera, bo to będzie jego decyzja i jego taktyka, ale nie będzie raczej żadnego odpuszczania, czy taryfy ulgowej.

Bilety: Polska - Kosowo

Polska Kosowo slajder

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10763 razy,
ostatnio: 2021-01-23 16:52:54
Skomentuj artykuł:
Powrót