Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-12-18

Po Mistrzostwach Polski 15-latków


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Najlepszymi zawodnikami tej imprezy zostali Marta Klimek i Michał Daszkiewicz (oboje Unia Oświęcim). Swojego bohatera mieli również gospodarze. Dwa razy na podium stanął Patryk Stefański, który w piątek był drugi na 50m dowolnym (23.60), w sobotę trzeci na 200m zmiennym (2:07.19), a w niedzielę otarł się o podium w rywalizacji 100m dowolnym (52.13), zajmując najbardziej nielubiane wśród sportowców 4. miejsce.

Na Rawszczyźnie padło cztery nowe rekordy kraju w kategorii juniorów 15-letnich. Najlepszymi wynikami w historii mogą pochwalić się sztafety UKP Polonia Warszawa 4x100m dowolnym (3:52.13) i 4x200m dowolnym (8:27.18). Indywidualnie na listę rekordzistów wpisali się Paweł Uryniuk (100m zmiennym, 56.63) i Jan Zubik (200m motylkowym, 2:00.17).

Najwyżej punktowany wynik mistrzostw wśród chłopców uzyskał Michał Daszkiewicz (1500m stylem dowolnym), który wyprzedził Konrada Zielińskiego (UKS 190 Łódź) i Pawła Uryniuka (G-8 Bielany Warszawa). Wśród dziewcząt najlepszymi zawodniczkami zostały Mata Klimek, przed Martyną Jabłońską (MKS Piaseczno) i Aleksandrą Knop (UKS 190 Łódź).

W klasyfikacji medalowej triumfowali zawodnicy G-8 Bielany Warszawa z łączną sumą 14 krążków (8 złotych). Największą liczbą medali pochwalić się mogą reprezentanci Polonii Warszawa, którzy zajęli drugą lokatę w rankingu (19 medali, ale tylko 5 złotych), a na trzeciej pozycji znalazła się ekipa Unii Oświęcim (8 medali, w tym 4 złote). KSZO Ostrowiec Św. z dwoma medalami zajął 19. miejsce.

Wyniki pływaków KSZO:
50m dowolny dziewcząt:
75. Aleksandra Rokosz 30.18
50m dowolny chłopców:
2. Patryk Stefański 23.60
2. Patryk Stefański 23.66 (el)
102. Walczyk Dominik 26.89
100m motylkowy dziewcząt:
39. Aleksandra Rokosz 1:13.96
41. Natalia Czernik 1:15.82
100m motylkowy chłopców:
15. Kacper Borowski 58.88
17. Kacper Borowski 59.61 (el)
200m dowolny chłopców:
8. Patryk Stefański 1:57.13
7. Patryk Stefański 1:57.85 (el)
56. Dominik Walczyk 2:08.05
57. Oliwier Okręt 2:08.12
200m grzbietowy chłopców:
24. Maciej Tarka 2:15.30
50m motylkowy dziewcząt:
59. Aleksandra Rokosz 32.56
78. Natalia Czernik 34.85
50m grzbietowy chłopców:
21. Maciej Tarka 28.42
400m dowolny chłopców:
46. Oliwier Okręt 4:29.17
200m zmienny chłopców:
3. Patryk Stefański 2:07.19
4. Patryk Stefański 2:10.33 (el)
33. Kacper Borowski 2:19.98
44. Dominik Walczyk 2:26.98
4x100m dowolny chłopców:
11. KSZO (Patryk Stefański, Maciej Tarka, Kacper Borowski, Oliwier Okręt) 3:42.52
200m motylkowy dziewcząt:
25. Natalia Czernik 2:44.76
200m motylkowy chłopców:
15. Kacper Borowski 2:12.52
12. Kacper Borowski 2:12.62 (el)
100m dowolny chłopców:
4. Patryk Stefański 52.13
5. Patryk Stefański 52.82 (el)
100m grzbietowy chłopców:
27. Maciej Tarka 1:01.82
46. Dominik Walczyk 1:06.81
200m klasyczny chłopców:
16. Patryk Stefański 2:27.55
100m zmienny chłopców:
44. Dominik Walczyk 1:08.73
4x100m zmienny chłopców:
9. KSZO (Maciej Tarka, Kacper Borowski, Patryk Stefański, Dominik Walczyk) 4:06.90

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5132 razy,
ostatnio: 2019-11-12 03:49:38
Skomentuj artykuł:
Powrót