Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-06-29

Rawka Od Nowa hitem tegorocznych wakacji

Trzy baseny, lazurowa woda, łóżka wodne, zjeżdżalnia rodzinna, plac zabaw i wiele innych wspaniałych atrakcji. Tak wygląda nowa, odkryta "Rawszczyzna". Jest to obiekt na miarę XXI wieku, a wszyscy, którzy już mogli obejrzeć nowe baseny komentowali to jednym słowem "przepięknie".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Dzisiaj odbył się odbiór techniczny obiektu. Jeszcze tylko Sanepid przeprowadzi odpowiednie badania i prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu będzie można korzystać z uroków jednego z najpiękniejszych tego typu obiektów w tej cześć Polski.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wraz z osobami, które w największym stopniu przyczyniły się do powstania basenów- wiceprezydent Marzeny Dębniak, skarbnik Elżbiety Pichór, reprezentującej miejskich radnych przewodniczącej Ireny Rendudy - Dudek, oraz głównego wykonawcy Władysława Sobiecha. Nowy ośrodek rekreacyjny poświecił ksiądz dziekan Jan Sarwa.

- Te baseny z pewnością będą wizytówką naszego miasta - mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. - Na terenie obiektu mamy brodzik dla dzieci, a w drugiej części basen do pływania i strefę rekreacji z hydromasażami i łóżkami wodnymi. Jest także zjeżdżalnia rodzinna i zjeżdżalnia pojedyncza. Nad opracowaniem cennika pracuje jeszcze dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wiadomo, że bilety będą całodzienne. Pogoda dopisuje i wszyscy liczymy na to, że jak najszybciej będziemy mogli korzystać z nowej "Rawszczyzny". Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizacje tej inwestycji. Przede wszystkim jest to sukces wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i z tego powinniśmy się cieszyć, zapominając o trudnościach i złośliwościach jakie nas spotykały. Te baseny to kontynuacja pięknych tradycji. Ostrowiec Świętokrzyski jest miastem przyjaznym, a teraz dzięki nowemu obiektowi rekreacyjnemu nasze miasto z pewnością będzie odwiedzać zdecydowanie więcej osób.

-Sanepid już rozpoczął pracę na terenie obiektu - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Węglewicz. - Wyniki będą znane z pewnością około środy. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec przeszłego tygodnia będzie można korzystać z nowej "Rawszczyzny".

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6025 razy,
ostatnio: 2020-02-26 17:27:32
Skomentuj artykuł:
Powrót