Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-07-18

W najbliższą niedzielę pierwszy z dwóch wakacyjnych pikników rodzinnych

Podobnie jak w roku poprzednim, w wakacje zorganizowane zostaną na Gutwinie dwa pikniki rodzinne pod hasłem "Na Gutwinie jest fajnie!". Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 22 lipca w godzinach 15.00-19.00. Ich organizatorem będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale wielu partnerów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Największą atrakcją będzie niewątpliwie wioska indiańska. Rozstawione zostaną tradycyjne namioty tipi, w których zaprezentowane zostaną eksponaty nawiązujące do codziennego życia Indian. Nie zabraknie indiańskich konkurencji sprawnościowych, malowania twarzy, prelekcji o kulturze Indian Ameryki Północnej i nauki tańców plemiennych. Wystawiony zostanie również spektakl "Szejdzio i Szepjan - legenda indiańska". Całość uzupełni indiańska muzyka grana na żywo.

Na uczestników pikniku czeka mnóstwo innych atrakcji: animacje i konkursy tematyczne zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, gry i zabawy sprawnościowe przygotowane przez animatorów z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bezpłatne dmuchańce i byk rodeo, możliwość zrobienia tatuażu henną, przejażdżki na kucyku, prezentacja replik broni ASG, jazda sprawnościowa samochodem, stanowisko rzeźbiarza. Od godziny 17.00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w ognisku w Kąciku Ekologicznym (prowiant we własnym zakresie). Oprawą muzyczną pikniku zajmie się DJ Maju.

Partnerzy pikniku: Etno Muzeum, Miejska Biblioteka Publiczna, Inky Winky Tatoo, Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek, "Niedzielni Partyzanci", Ośrodek Szkolenia Kierowców "ZygZak" Łukasz Wardzała, Ernest Malara, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrowiec Św., Fundacja "Pomocna Dłoń".

Na Gutwinie jest fajnie 2018 plakat1

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6750 razy,
ostatnio: 2020-07-07 05:10:33
Skomentuj artykuł:
Powrót