Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-07-24

Piknik rodzinny na Gutwinie przyciągnął ostrowczan

Piknik rodzinny, który odbył się w niedzielę 22 lipca pokazał, że rzeczywiście "Na Gutwinie jest fajnie!". Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Główną tematyką pikniku była prezentacja życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej, nie mogło więc zabraknąć namiotów tipi i oryginalnych przedmiotów sprzed kilkuset lat. Etno Muzeum Zaczarowana Chata z Rud zorganizowało ponadto prelekcję i szereg konkursów dla dzieci i rodzin, połączonych z nauką tańców indiańskich. Bardzo dużą popularnością cieszył się byk rodeo, do którego ustawiały się długie kolejki. Najmłodsi mogli przejechać się "rydwanem" ciągniętym przez kucyka, a dorośli uczestnicy pikniku mogli spróbować pokonać bezbłędnie slalom sprawnościowy samochodem.

Na pikniku nie mogło zabraknąć również animacji, zabaw i konkursów przygotowanych przez instruktorów z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na chętnych czekały m.in. pole do siatkówki, badmintona, nauka chodzenia na szczudłach i różne gry zręcznościowe. Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej, przebrane oczywiście w stroje indiańskie, zapraszały do konkursów plastycznych i do zapoznania się z tematyczną literaturą.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się stanowiska tatuowania henną i strzelnica z prezentacją atrap broni, a dzieci "szalały" na dmuchańcach i skakańcach.

Za niecały miesiąc, bo już w niedzielę 19 sierpnia w godzinach 15.00-19.00, zapraszamy do udziału w kolejnym pikniku, którego główna tematyka będzie związana z ekologią. Prawdziwym hitem mogą być pokazy sokolnicze, czyli prezentacja dzikich ptaków i ich umiejętności.

Organizatorzy pikniku dziękują za pomoc partnerom wydarzenia: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Etno Muzeum Zaczarowana Chata z Rud, Lasom Państwowym - Nadleśnictwu Ostrowiec Św., Ośrodkowi Szkolenia Kierowców ZygZak Łukasz Wardzała, Inky Winky Tatoo, Centrum Inicjatyw Społecznych - Fundacji Pomocna Dłoń, grupie "Niedzielni partyzanci", Ośrodkowi Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek ze Śródborza, Agencji Ochrony Osób i Mienia Grupa GT i Grupie Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.

 

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7269 razy,
ostatnio: 2020-07-07 04:15:30
Skomentuj artykuł:
Powrót