Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-09-24

Zapraszamy do szkół na weekendowe zajęcia rekreacyjno - sportowe z elementami socjoterapii

Decyzją Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego od 27 września wznowione zostaną po wakacyjnej przerwie weekendowe zajęcia rekreacyjno - sportowe z elementami socjoterapii prowadzone przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Organizację zajęć ponownie zlecono Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gmina zabezpieczyła środki na wynagrodzenie dla nauczycieli, jak również na poczęstunek dla uczestników zajęć.

Dzięki wprowadzeniu tych zajęć szkoły zamiast być zamykane w weekendy, będą tętnić życiem. Zajęcia odbywać się będą bowiem w piątki w godzinach od 15 do 18 i w soboty w godzinach od 10 do 13, czyli przez 6 godzin w każdy weekend i w każdej placówce prowadzonej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci. Zajęcia zainaugurowane zostaną 27 września i potrwają do 14 grudnia.

Zgodnie z założeniami programu zajęcia organizowane są w oparciu o szkolne obiekty i sprzęt sportowy będący na wyposażeniu placówek oraz z uwzględnieniem zainteresowań uczniów. Programy zajęć sportowych i terapeutycznych opracowują nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci posiadający odpowiednie uprawnienia.

Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu. Będą rozwijali i doskonalili umiejętności w grach zespołowych, sportach indywidualnych i grach rekreacyjnych, a także brali udział w turniejach i konkursach z nagrodami.

Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży nieradzącymi sobie z własnymi emocjami, mającymi problemy z kontrolą zachowania, zamkniętymi w sobie lub przejawiającymi inne kłopotliwe zachowania.

Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na rok 2019.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8459 razy,
ostatnio: 2021-01-24 10:38:48
Skomentuj artykuł:
Powrót