Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-07-16

Szesnastu piłkarzy na konsultacjach w KSZO


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Osiemnastu piłkarzy wzięło w środę udział w pierwszym treningu KSZO Ostrowiec. Było wśród nich zaledwie dwóch, którzy występowali wiosną w ekstraklasie.

     

      W wewnętrznej grze uczestniczyli bramkarz Tomasz Dymanowski i obrońca Marcin Wróbel. Z trybun trening oglądali Dariusz Pietrasiak oraz Tomasz Siczek, któremu skończyło się wypożyczenie do Lewartu Lubartów.


      Z pozostałej szesnastki aż pięciu graczy w minionym sezonie grało w trzecioligowej Nidzie Pińczów. Nie pierwszy raz na testy do Ostrowca przyjechał 27-letni bramkarz Mirosław Maj. Byli też 25-letni obrońca Konrad Głuc, jego rówieśnik grający w pomocy Robert Ciekalski oraz 23-letni obrońcy Łukasz Mika i Paweł Jaworek.


      Inny klub z naszego regionu - Orlęta Kielce - reprezentowali najlepsi strzelcy tej drużyny w czwartoligowych rozgrywkach: Konrad Kilim i Tomasz Fatyga. Obaj też będą trenować w KSZO od poniedziałku, kiedy zajęcia rozpoczną się pełną parą.


      Nielicznym kibicom najbardziej znany był 26-letni pomocnik Adrian Sobczyński, przed laty zawodnik w KSZO, a ostatnie dwa sezony GKS Bełchatów i Stali Stalowa Wola. Trenowali też jego koledzy ze Stalowej Woli: 29-letni wychowanek Rakowa Częstochowa obrońca Jaromir Wieprzęć i występujący w tej samej formacji rok młodszy Tomasz Szarowski. Był również wychowanek KSZO wypożyczony ostatnio do czwartoligowej Wisły Sandomierz Marcin Roszczypała i Norbert Pater, który na takich samych zasadach występował w Alicie Ożarów.


      Dzięki kontaktom honorowego prezesa KSZO Stanisława Bobkiewicza w zajęciach wzięło udział dwóch Ukraińców z Wołynia Łuck.


      To nie wszyscy zawodnicy, którzy mają zagrać jesienią w KSZO. - Jedenastkę mam w głowie - wyznał Czesław Palik. Początek właściwych przygotowań nastąpi dopiero we wtorek 1 lipca. Wtedy też przyjadą pozostali piłkarze, których Palik chce ściągnąć do Ostrowca.


      Nieoficjalnie wiadomo, że na liście życzeń trenera są Rafał Policht, najskuteczniejszy napastnik trzecioligowej Sandecji Nowy Sącz, oraz Grzegorz Jasiak z Hutnika Kraków. 29-letni Policht w minionym sezonie zdobył 15 bramek. Jasiak ma za sobą występy w drugiej lidze w barwach Unii Tarnów i Hutnika, a dla klubu z Suchych Stawów zdobył w ostatnim roku 10 goli. Trener chce też Piotra Powroźnika i Łukasza Giermasińskiego, których trenował w Stalowej Woli, oraz pomocnika Rafała Kwiecińskiego mającego za sobą występy w ekstraklasie w Ruchu Chorzów, znanego też z gry w drugoligowym Wawelu Kraków - też pod okiem trenera Palika.

      Stokowiec do Danii

      Piotr Stokowiec, który ciągle ma ważny kontrakt z KSZO, najprawdopodobniej wyjedzie do Danii. Wychowanek Atestu Kielce otrzymał ofertę z tamtejszej ekstraklasy. Przypomnijmy, że Polski Związek Piłki Nożnej nie rozwiązał kontraktu Stokowca z KSZO, mimo że obie strony się tego domagały. W umowie jest jednak klauzula, że zawodnik może wyjechać grać za granicę.


Leszek Salva
   
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14791 razy,
ostatnio: 2020-07-07 04:47:54
Skomentuj artykuł:
Powrót