Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-12

Ostrowczanki w Bratysławie

Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci

Cztery reprezentantki "Black & White" Ostrowiec Św. - Martyna Soja, Aleksandra Kępa, Julia Gawryluk i Natalia Wierzbińska - wzięły udział w I Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci w Bratysławie. Najwyżej sklasyfikowana została Julia Gawryluk - trzynasta wśród dzieci 10-11 letnich.
Do Bratysławy z Ostrowca Św. wyjechała mocna reprezentacja. Po krakowskich eliminacjach na mistrzostwa zakwalifikowały się Martyna Soja, Aleksandra Kępa (obie kadra A) i Julia Gawryluk (kadra B). Wszystkie trzy startowały w kategorii 10-11 lat. Na Słowację pojechała również ich starsza koleżanka (kategoria 12-13 lat) Natalia Wierzbińska oraz trenerka najmłodszych ostrowieckich fitnessek Justyna Jedlikowska, którą w Bratysławie wspomagali jej klubowi trenerzy Joanna i Grzegorz Kępowie. Szkoleniowcem kadry narodowej była Violetta Pryłowska.

W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje 11 państw: Słowacji, Polski, Rosji, Węgier, Litwy, Meksyku, Serbii, Ukrainy, Turcji, Islandii i Rumunii. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: 8-9 lat (24 zawodniczki), 10-11 lat (27 zawodniczek) i 12-13 lat (30 zawodniczek).

Półfinałowa rywalizacja składała się z dwóch rund: programu dowolnego i oceny sylwetki. Do ścisłego finału mistrzostw nie awansowała żadna Polka.

- Doświadczenia, które zdobyliśmy pozwolą nam na lepsze przygotowanie zawodniczek w przyszłości. Wiemy co preferują w ocenie międzynarodowi sędziowie. Program dowolny musi być niezwykle dynamiczny. Dziewczynki z tych najmocniejszych krajów przez 90 sekund pokazu mocno "zasuwają", bez żadnego przestoju. Podpatrywaliśmy też stroje i w tym elemencie też w przyszłości dokonamy korekt - podzielił się wrażeniami z mistrzostw Grzegorz Kępa.

Z bardzo dobrej strony w Bratysławie pokazała się ostrowczanka Julia Gawryluk. Po programie dowolnym zajmowała dopiero 22 miejsce, ale dystans do rywalek nadrobiła w ocenie sylwetki, w której zajęła 11 miejsce i ostatecznie wysokie 13 miejsce w ogólnej ocenie. O dwie pozycje niżej sklasyfikowano jej klubową koleżankę Aleksandrę Kępę. Trzecia z reprezentantek Black & White w kategorii 10-11 lat - Martyna Soja - zajęła 20 miejsce. Czwarta z ostrowczanek - Natalia Wierzbińska, która po krajowych eliminacjach była rezerwową, pojechała do Bratysławy "dzięki" kontuzji jednej z kadrowiczek. Na mistrzostwach zajęła 28 miejsce.

- Czujemy ogromny niedosyt po występie naszej córki Oli. W programie dowolnym człowiek obsługujący muzykę wyłączył jej podkład muzyczny w 40 sekundzie, a więc w połowie występu. W dalszej jego części miała wiele trudnych elementów, co mogło dać jej wiele cennych punktów. Niestety efekt błędu organizatora był taki, że Ola ze łzami w oczach zbiegła ze sceny i nie dokończyła programu. Szkoda, bo na pewno miała dużą szansę, by w końcowej klasyfikacji zająć miejsce w czołowej dziesiątce - nie krył żalu trener ostrowieckiego klubu Grzegorz Kępa.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12393 razy,
ostatnio: 2020-06-28 08:10:49
Skomentuj artykuł:
Powrót