Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-09

Murdza na wykładach u Rezende

Konferencja trenerów

PZPS przy współpracy Akademii Polskiej Siatkówki zorganizuje w Bydgoszczy konferencję trenerów PlusLigi i PlusLigi Kobiet oraz I ligi kobiet i mężczyzn. Certyfikat jej ukończenia upoważni do otrzymania licencji na prowadzenie zespołu w rozgrywkach ligowych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Konferencja trenerów odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia, przy okazji Memoriału Huberta Wagnera. Polscy szkoleniowcy będą więc mieli okazję skorzystać z doświadczenia szkoleniowców trzech najlepszych zespołów ostatnich mistrzostw świata - Brazylii, Polski i Bułgarii. Lista wykładowców budzi uznanie, bowiem są na niej same znakomitości, z trenerem Brazylii (mistrz świata i wicemistrz olimpijski) Bernardo Rezende na czele. Szkoleniowcy polskich klubów wysłuchają ponadto szkoleniowca Bułgarii Silvano Prandiego, który przybliży "atak po przyjęciu", trenera mistrzów Europy siatkarzy Polski Daniela Castellaniego, który będzie mówił o "Nowoczesnym spojrzeniu na przyjęcie zagrywki", trenera MOS Wola Warszawa Krzysztofa Felczaka, który będzie mówił o "czytaniu przez blok" i szkoleniowca Resovii Rzeszów Roberta Bałuszyńskiego, który będzie wykładał na temat zagrywki. Ponadto zaplanowano wystąpienie specjalisty od przygotowania siłowego reprezentacji Polski Daniela Lecounta.

- W ubiegłych latach informacja o tych konferencjach organizowanych przez Akademię Polskiej Siatkówki ukazywała się z dużym wyprzedzeniem i można było jakoś zaplanować sobie wyjazd tak, by nie kolidowało to z przygotowaniami do sezonu. Przyznaję, że w tym roku dowiaduję się o terminie od pana i dziękuję za informację - nie krył zaskoczenia w rozmowie z "Wiadomościami" trener ostrowieckiego zespołu Roman Murdza. - Dobrze, że 20 sierpnia będziemy właściwie już po obozie. Trzeba będzie pojechać. Będzie tam wielu bardzo dobrych trenerów, dlatego na pewno z każdego wykładu będzie można skorzystać - dodał.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8761 razy,
ostatnio: 2020-08-13 17:51:49
Skomentuj artykuł:
Powrót