Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-09

Czupryńska brązową medalistką!

Sukces bilardzistki z Magonii

Oliwia Czupryńska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w odmianie 10-bil, rozgrywanych w Holandii. To największy sukces 15-letniej bilardzistki z Magonii spod Ostrowca Św., która na co dzień występuje w II-ligowym Nosanie Kielce.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Oliwia Czupryńska to trzykrotna mistrzyni Polski juniorów z tego roku i brązowa medalistka mistrzostw kraju seniorów. Świetnie spisuje się również w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Po trzech turniejach zajmuje 4 miejsce.

Rywalizację z najlepszymi zawodniczkami naszego kontynentu w kategorii wiekowej do lat 18 Czupryńska rozpoczęła nienajlepiej, od porażki z Ukrainką Fedorets Olesią 3:5. W meczu barażowym o być albo nie być w dalszej fazie stanęła naprzeciwko ubiegłorocznej mistrzyni Europy, Rosjanki Anastazji Nachaev. Spisała się znakomicie, eliminując rywalkę (5:3). Kolejny pojedynek dał jej awans do ćwierćfinału.

- Bardzo zacięty mecz z Austriaczką Cariną Schoenegger dostarczył nam wiele emocji. Oliwia prowadziła już 4:2, jednak przeciwniczka złapała "wiatr w żagle" i doprowadziła do remisu. W decydującym starciu obserwowaliśmy wiele zwrotów akcji, ale to Oliwia okazała się lepsza - relacjonuje ojciec zawodniczki, Piotr Czupryński.

W walce o medal Czupryńska zmierzyła się z Ukrainką Ecatheriną Palovinchyk. Nasza reprezentantka szybko objęła prowadzenie i wynikiem 5:2 zapewniła sobie co najmniej brązowy medal. Na drodze do finału stanęła Niemka Simone Kunzl - późniejsza triumfatorka. Bardziej doświadczona 18-letnia reprezentantka Niemiec wygrywała swoje pojedynki gładko. Równie łatwo uporała się niestety również z Czupryńską, wygrywając 5:2.

Oliwia Czupryńska bardzo dobrze spisała się również w odmianie 8 bil. W swojej drugiej konkurencji podczas holenderskich mistrzostw młoda zawodniczka otarła się o strefę medalową, odpadając w ćwierćfinale i zajmując ostatecznie 5 miejsce. W pierwszym meczu pokonała Austriaczkę Carinę Schoenegger 5:1i Rosjankę Anastje Nechaevą 5:1, a w meczu, którego stawką był półfinał, uległa Niemce Veroniką Ivanovskaią 2:5.

Najsłabiej wypadła w ostatniej konkurencji - 9 bil. Rozpoczęła dobrze, choć nie bez problemów, pokonała Niemkę Lindę Braun 6:4. W dwóch kolejnych spotkaniach lepsze od Czupryńskiej okazały się dwie Rosjanki - Anastya Nechaeva (4:6) i Darya Sirotina (4:6), eliminując młodą Polkę z dalszej gry.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8043 razy,
ostatnio: 2020-07-05 04:34:43
Skomentuj artykuł:
Powrót