Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-06

Wakacje z MOSiR-em

Podsumowanie zajęć

Początek września, gdy w szkołach rozbrzmiały pierwsze dzwonki, oznajmiając koniec letnich wakacji, to czas na podsumowania. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. podczas dwumiesięcznej przerwy od lekcji zorganizował wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie tylko. Z letnich propozycji mogli korzystać również starsi mieszkańcy miasta i okolic. Zajęcia, konkursy, turnieje odbywały się na wszystkich obiektach zarządzających przez ostrowiecki MOSiR.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wakacyjne Kursy Pływackie

Przez cała letnie wakacje na Pływalni "Rawszczyzna" odbywały się zajęcia w ramach programu pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą "Akademia Pływacka - Wakacyjne Kursy Pływackie". Podczas dwóch miesięcy wakacji letnich przeprowadzono 12 kursów nauki pływania, prowadzonych w maksymalnie 15-osobowych grupach. Kursy odbywały się w formie cyklu 10 jednogodzinnych zajęć przez okres dwóch tygodni, od poniedziałku do piątku. Zajęcia w poszczególnych grupach o liczebności od 10 do 15 osób prowadzone były przez instruktorów pływania zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji - Katarzynę Rdzanek, Rafała Ostatka, Roberta Serwina, Mariusza Firmantego i Szymona Kurasińskiego. Łącznie z nieodpłatnych wakacyjnych kursów nauki pływania skorzystało 146 osób.

Wakacje na "Rawszczyźnie"

W okresie wakacji na Pływalni "Rawszczyzna" organizowane były również kursy nauki pływania dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych i innych organizacji społecznych. W ramach programu pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą "Akademia Pływacka - Wakacje na Rawszczyźnie" przeprowadzonych zostało 19 kursów nauki pływania:

Z darmowych lekcji pływania skorzystali podopieczni PCK PSP nr 5 (2 grupy), Klubu Szachowego Hetman (3 grupy), Stowarzyszenia Wspólnota Świętokrzyska (2 grupy), Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Wspólnej (2 grupy), PCK PSP nr 11, PKPS Świetliki, PCK PSP nr 7, PCK PSP nr 1, PKPS, "Nasz Dom" Denków, Osiedlowego Domu Kultury Malwa, PCK PSP nr 3, Stowarzyszenia Cywilizacja Miłości, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych, PCK PSP nr 4.

Łącznie instruktorzy nauki pływania przeprowadzili z grupami 186 godzin zajęć. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów pływania zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji - Katarzynę Rdzanek, Rafała Ostatka, Roberta Serwina, Mariusza Firmantego i Szymona Kurasińskiego. Łącznie z nieodpłatnych wakacyjnych kursów nauki pływania skorzystało 146 osób.

W trakcie zajęć uczestnicy kursów mogli zdobyć nieodpłatnie kartę pływacką. Z możliwości tej skorzystało w sumie 15 osób.

Wakacje na "Gutwinie"

Upalne lato sprzyjało częstym wizytom w Ośrodku Rekreacyjnym "Gutwin". Najbezpieczniejsze i najlepiej przygotowane kąpielisko w województwie świętokrzyskim ostatnich trzech letnich sezonów oferowało mnóstwo atrakcji. Mieszkańcy Ostrowca Św. w gorące dni mogli pod czujnym okiem zespołu ratowników znaleźć ochłodę w wodzie, skorzystać z atrakcji Parku Linowego czy spędzić czas z dziećmi na placu zabaw. Dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele ciekawych konkursów. W weekendy na terenie ośrodka odbywały się konkursy na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery wodne) oraz konkursy sprawnościowe na piaszczystych boiskach do piłki nożnej i siatkowej. Z tej formy wypoczynku korzystali zarówno najmłodsi, trochę starsza młodzież oraz dorośli.

W sierpniu w Ośrodku Rekreacyjnym "Gutwin" odbyły się również dwa turnieje plażowej piłki nożnej. Po zmaganiach w konkurencji zespołów reprezentujących młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich najlepsza okazała się drużyna o przewrotnie brzmiącej nazwie... "Trzeźwo Nie Gramy". Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż" przez dwa dni. Uczestniczyło w nich trzy zespoły. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszył się turniej rozgrywany w formule open. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Do fazy finałowej awans uzyskały cztery najlepsze zespoły - "Patalog Skład" i "Ciotka Łej" z grupy A oraz "Everybody Down" i "Z Myślą o Przyszłości" z grupy B. Dwudniową rywalizację wygrał zespół "Z Myślą o Przyszłości". Cztery najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a dla zespołów, które wywalczyły miejsce dla podium, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował nagrody rzeczowe. Ponadto wręczono statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju. Nagroda trafiła w ręce Michała Menduckiego (Patolog Skład), zdobywcy 12 bramek. O sprawny przebieg rywalizacji zadbał arbiter Tomasz Frąk.

Siatkówka i piłka nożna na "Orliku"

Na terenie Kompleksu Boisk Sportowych "Orlik - Ogrody" rozegrano dwa turnieje. W połowie sierpnia o Puchar Dyrektora MOSiR rywalizowali siatkarze. W turnieju z kompletem trzech zwycięstw zwyciężył zespół Aksa. To już drugi triumf tej drużyny, gdyż w ubiegłym roku triumfowała w I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora MOSiR w kategorii open. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Maj z drużyny Aksa.

Ostatnim akcentem wakacji był Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn w kategorii szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło osiem zespołów, rywalizując systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż". Niesprzyjająca aura spowodowała, że zawody przeciągnęły się w czasie i swój finał znalazły dopiero w pierwszych dniach września.

Wakacje z Futbolem

Tradycyjnie w okresie letnich wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Miejskim Klubem Sportowym "KSZO-Junior" organizuje zajęcia dla najmłodszych adeptów piłki. Wysoki poziom zajęć, które odbywały się na bocznym boiskach Miejskiego Stadionu "KSZO" oraz Piłkarskiego Ośrodka Treningowego, gwarantowali trenerzy zatrudnieni w MKS "KSZO-Junior". Najlepsi uczestnicy zajęć mogą liczyć na kontynuację zdobywania piłkarskich szlifów w ostrowieckim klubie, który może poszczycić się wychowaniem wielu reprezentantów kraju w różnych kategoriach wiekowych.

Siatkarze o Puchar Prezydenta na "Rawszczyźnie"

Aura płata również figle siatkarzom, którzy zgłosili akces udziału w corocznym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. w kategorii open na piaszczystym boisku obok Pływalni "Rawszczyzna". Obfite opady deszczu w ostatnich dniach sierpnia spowodowały, że turniej został najpierw przełożony z 28 sierpnia na 5 października, a później jeszcze o tydzień. Ostateczny termin wyznaczono na niedzielę, 12 września (początek o godzinie 9). Organizatorzy mają stały kontakt ze zespołami, których w tym roku zgłosiło się kilkanaście. Ranga turnieju i finansowe nagrody rozsławiły turniej na tyle, że o możliwość startu pytają sportowcy nawet z odległego o niemal 400 kilometrów Olsztyna! O siatkarskie laury w Ostrowcu Św. rywalizować będą m.in. wicemistrz kraju juniorów w siatkówce plażowej z 2009 roku - siatkarz Czarnych Radom Bartłomiej Kiernoz w parze z aktualnym akademickim mistrzem Europy, pochodzącym z Przysuchy Sebastianem Sobczakiem. Co ciekawe, w ubiegłym roku ta para zajęła tylko 3 miejsce, co jest najlepszym wykładnikiem poziomu prezentowanego podczas ostrowieckich zawodów.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9996 razy,
ostatnio: 2020-02-26 13:33:38
Skomentuj artykuł:
Powrót