Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-20

Szykują formę na mistrzostwa

Sparują w całym województwie

Pięściarze KSZO Ostrowiec Św. wzięli udział w walkach sparingowych w Starachowicach, Ożarowie i Kielcach. W ringu pojedynki sędziowali m.in. kandydaci na arbitrów z Ostrowca i Ożarowa, którzy zdobywają doświadczenie pod okiem Stanisława Szweda oraz Dariusza Zwolińskiego.
- Nasi zawodnicy wypadli w nich bardzo dobrze. Młodzieżowcy, budujący formę na mistrzostwa kraju, zdecydowanie wygrywają sparingi lub prowadzą bardzo wyrównane walki - mówi wiceprezes ds. boksu KS KSZO, Łukasz Dybiec.

W Ożarowie na Otwartych Dniach Grupy Ożarów S.A. odbyły się walki pokazowe. W jednej z nich z dobrej strony pokazał się Mateusz Najberg, który skrzyżował rękawicę z Tomaszem Stępniem, do niedawna zawodnikiem KSZO. W sparingach w Starachowicach i Kielcach boksowali Radosław Barański, Marcin Sałagan, Brajan Balcerowski oraz Mateusz Najberg.

- Właśnie ta grupa będzie reprezentować nas na mistrzostwach w Starachowicach. Warto zwrócić uwagę na walkę Barańskiego, który w Kielcach minimalnie uległ reprezentantowi Polski, Tomaszowi Kotowi z RUSHH. Bardzo dobrze prezentują się również juniorzy i kadeci. Warto zwrócić uwagę na Damiana Faleckiego, Andrzeja Kołtona i Mateusza Zawadzkiego - dodaje Ł. Dybiec.

Warto dodać, że na ringu pokazała się również Dominika Podeszwiak. W ubiegłą niedzielę po wyrównanej walce przegrała w Otwocku z Olgą Bochoniewską z Radomiaka Radom (58:60).

W tym tygodniu zawodnicy KSZO skrzyżują rękawice w Pniewach podczas Grand Prix Seniorów. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie o Puchary Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędą się w dniach 6-10 października w Starachowicach.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9857 razy,
ostatnio: 2020-04-02 21:32:48
Skomentuj artykuł:
Powrót