Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-27

Koń ponownie najlepszy

Grand Prix Gór Świętokrzyskich

W Bodzechowie odbył się trzeci z pięciu biegów z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich w biegach górskich. Podobnie jak w poprzednich biegach - w Kunowie i Bałtowie - o czołowe miejsca rywalizowali Piotr Koń z GLKS Fałków i Daniel Wosik z MUKS THM CW-X Montrail Team. Ponownie na mecie lepszy był Koń, który zdecydowanie prowadzi też w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W Bodzechowie biegacze rywalizowali na trzech różnych trasach. Dzieci ze szkół podstawowych miały do pokonania dystans 2 km, młodzież ze szkół gimnazjalnych 3 km, natomiast biegł główny liczył 6 km. W sumie na starcie, zlokalizowanym na stadionie miejscowego Jandaru stanęło 67 osób, odpowiednio 17 - ze szkół podstawowych, 20 - ze szkół gimnazjalnych i 30 w biegu głównym. W tym najbardziej prestiżowym biegu od początku ton rywalizacji nadawała trójka zawodników, zyskując sporą przewagę nad resztą stawki. Dopóki trasa biegła na terenie rezerwatu Lisiny Bodzechowskie po górzystym terenie, tempo dyktował reprezentant gospodarzy i zarazem jeden z organizatorów Grad Prix - Daniel Wosk (MUKS THM CW-X Montrail Team). Jak cień biegł za nim lider klasyfikacji Piotr Koń, a kontakt z nimi starał się utrzymywać Mirosław Staniek (MUKS THM). Finisz, rozegrany na płaskim terenie, należał do Piotra Konia, który dzięki zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu Grand Prix. Wśród kobiet najlepsza, podobnie jak podczas pierwszego biegu w Kunowie, była Mariola Sojda. Co ciekawe, wtedy jeszcze Konowalska, bowiem w międzyczasie zawodniczka zmieniła stan cywilny.

- Zwycięstwo w końcowej klasyfikacji coraz bliżej. W Bodzechowie udało się zwiększyć przewagę do prawie 40 punktów, także myślę, że uda się to prowadzenie dowieść do końca. Chyba mam jakiś patent w tym cyklu na Daniela Wosika. Trasa w Bodzechowie była ciekawa, urozmaicona, można było się zmęczyć. Dopisała też pogoda, dzięki czemu biegło się przyjemnie - mówił na mecie, szczęśliwy zwycięzca, Piotr Koń.

- Fajna trasa, kręta. Szkoda tylko, że do pokonania było tak wiele pętli. Jeśli chodzi o skalę trudności, to owszem była jedna trudniejsza górka, ale można było ją pokonać. Nie mogłam być w Bałtowie, bo akurat bliżej miałam inny bieg, ale wracam i postaram się o zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji wśród kobiet - powiedziała z kolei Mariola Sojda.

Wyniki:

Kobiety do 39 lat: 1. Mariola Sojda, 2. Magdalena Łączak, 3. Beata Biernat

Kobiety powyżej 40 lat: 1. Izabela Komar, 2. Mariola Kochta - Żmudzka

Juniorki młodsze: 1. Karolina Mierzejewska

Gimnazja: 1. Agnieszka Filipowska, 2. Monika Filipowska, 3. Karolina Bień

Szkoły Podstawowe: 1. Natalia Gaweł, 2. Maria Dryjas, 3. Klaudia Kołodziej

Mężczyźni open: 1. Piotr Koń, 2. Daniel Wosik, 3. Mirosław Staniek

Mężczyźni 40-49 lat: 1. Piotr Bebrowski, 2. Sylwester Dudek, 3. Krzysztof Komar

Mężczyźni powyżej 50 lat: 1. Eugeniusz Sznapka, 2. Dariusz Łabudzki, 3. Lesław Zych

Juniorzy: 1. Marek Kwiecień, 2. Szymon Dudek

Juniorzy młodsi: 1. Sylwester Lepiarz, 2. Tomasz Adamski

Gimnazja: 1. Dominik Dudeńko, 2. Tomasz Cieślik, 3. Dariusz Jaskólski

Szkoły podstawowe: 1. Oskar Foremniak, 2. Dawid Dybiec, 3. Paweł Przydatek

Puchary dla najlepszych ufundowały m.in. Wiadomości Świętokrzyskie, które objęły patronat nad imprezą. można obejrzeć zdjęcia z biegu w Bodzechowie. Kolejny bieg odbędzie się w Waśniowie, 9 października. Zapisać można się za pośrednictwem strony internetowej organizatora - http://sportostrowiecki.pl/gpgs/gpgs.html.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11186 razy,
ostatnio: 2020-04-01 17:22:30
Skomentuj artykuł:
Powrót