Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-22

Dymanowski i Żelazowski dali awans KSZO w Pucharze Polski !!!

Jak za dawnych lat…

O sporego kalibru niespodziankę postarali się piłkarze KSZO Ostrowiec Św. Podopieczni Czesława Jakołcewicza w 1/16 Pucharu Polski pokonali na własnym stadionie 9. zespół Ekstraklasy - gdyńską Arkę 2:1 i awansowali do 1/8 rozgrywek.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowczanie zagrali bardzo ambitnie, nie dając zepchnąć się do defensywy faworyzowanemu zespołowi znad morza, starając się zarazem wykorzystać każdą okazję do skontrowania rywala. Tak było pod koniec pierwszej połowy, gdy ostrowczanie dwukrotnie znaleźli się w dogodnej sytuacji. Najpierw Mikołaj Skórnicki uderzył z ostrego kąta, ale dużymi umiejętnościami popisał się Hieronim Zoch. Kilka minut później z głębi pola podanie otrzymał Jakub Cieciura, jednak w oddaniu mocnego uderzenia przeszkodził mu powracający obrońca gdynian.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia KSZO. Szybką kontrę gospodarzy wyprowadził eksarkowiec Damian Nawrocik, zgubił kilku rywali wypracowując sobie dobrą pozycję strzelecką, jednak jego mocne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce gości. W końcówce regulaminowego czasu gry przypomniał o sobie Tomasz Dymanowski, który w tym meczu zastąpił w bramce KSZO Michała Wróbla. W 83 minucie obronił strzał Mirko Ivanovskiego - przy dobitce w sukurs przyszedł mu Daniel Dybiec. W 90 minucie Ivanovski stanął przed szansą na rehabilitację, ale ponownie lepszy od niego okazał się popularny "Dyman", który w sytuacji sam na sam nogą odbił piłkę po strzale Macedończyka.

W dogrywce popis dał inny "weteran" ostrowieckiego klubu, Tomasz Żelazowski. W 95 minucie strzelił z 16 metrów nie do obrony i KSZO objął prowadzenie. Niespełna 5 minut po podaniu od Nawrocika "oko w oko" z gdyńskim bramkarzem stanął Jarosław Białek. Reżyser gry ostrowieckiego zespołu zachował się w tej sytuacji jak rasowy napastnik i to co przed meczem wydawało się niemożliwe, stawało się coraz bardziej realne. 2:0!

Co prawda po zmianie stron Ivanovskiemu w końcu udało się pokonać Dymanowskiego i goście zmniejszyli straty, ale to było wszystko na co tego dnia było stać Arkę w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Św. - Arka Gdynia 2:1 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 - Żelazowski 95

2:0 - Białek 99

2:1 - Ivanovski 111

KSZO: Dymanowski - Kardas, Skórnicki, Dybiec, Ninković - Cieciura, Frańczak, Kapsa (62 Żelazowski), Białek (118 Stachurski), Lasocki - Nawrocik (120 Łatkowski)

Arka: Zoch - Robakowski, Płotka, Rožić, Noll - Giovanni (68 Ivanovski), Burkhardt (29 Božok), Zawistowski, Glavina - Mawaye, Siemaszko (59 Wilczyński)

Żółte kartki: Frańczak, Kardas - Božok, Rožić

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Spotkania 1/8 finału odbędą się 26 i 27 października.

Więcej w poniedziałek w ″Wiadomościach″.