Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-11-13

Krauchenia i Talar zwycięzcami Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019

Siarhei Krauchenia (Białoruś - 30:46) i Patrycja Talar (Pobiedziska - 36:02) zwyciężyli w ulicznym biegu na dystansie 10 kilometrów w ramach Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2019 pod honorowym patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W kategorii "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" triumfowali Rafał Gontarczyk (33:06) i Dominika Łukasiewicz (39:22).

Bieg na dystansie 10 kilometrów ukończyło 316 osób, natomiast bieg marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów - 105 osób.

W biegach dla dzieci wzięło udział 1425 osób! Sumując liczby z biegów dla dzieci z biegiem głównym oraz marszem nordic walking uzyskaliśmy nowy fantastyczny rekord frekwencji Ostrowieckich Biegów Niepodległości na poziomie prawie 1850 osób!

Zwycięzcy:
Open - mężczyźni:

1. KRAUCHENIA Siarhei (Żytkowicze / Białoruś) 30:46
2. SLAVENSKI Ilya (Homel / Białoruś) 30:59
3. SACHANKA Aliaksandr (Homel / Białoruś) 31:07
Open - kobiety:
1. TALAR Patrycja (Pobiedziska) 36:02
2. WICHA Iwona (Góra Kalwiaria) 36:03 36:04
3. IVERUK Svitlana (Równe / Ukraina) 39:16

OBN2019 podium M

OBN2019 podium K

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:
Mężczyźni:
M-I

1. GAWROŃSKI (Jędrzejów) 33:22
2. KARASIŃSKI Michał (Janowice) 35:00
3. KĄDZIELEWSKI Damian (Świdnik) 36:00
M-II
1. GONTARCZYK Rafał (Ostrowiec Świętokrzyski) 33:06
2. LESNIAK Michal (Ostrowiec Świętokrzyski) 34:33
3. PRONOBIS Przemysław (Ostrowiec Świętokrzyski) 36:31
M-III
1. ŚLĘZAK Robert (Szczekociny) 35:50
2. SULIK Konrad (Ostrowiec Świętokrzyski) 36:44
3. ADAMCZYK Sebastian (Szydłowiec) 37:48
M-IV
1. ORMAN Tomasz (Szydłowiec) 35:58
2. POŁEĆ Mirosław (Przysucha) 36:51
3. DASIOS Piotr (Ostrowiec Świętokrzyski) 37:07
M-V
1. RUCHOMSKI Wiesław (Kielce) 44:07
2. RUTKOWSKI Zygmunt (Nowa Dęba) 44:54
3. MATUS Mieczysław (Ostrowiec Świętokrzyski) 50:00
Kobiety:
K-I

1. ŁUKASIEWICZ Dominika (Ostrowiec Świętokrzyski) 39:22
2. LASOCKA Klaudia (Kielce) 43:38
3. KLIN Małgorzata (Ostrowiec Świętokrzyski) 48:56
K-II
1. SHUMIK Alena 1985 (Brześć) 39:23
2. ORDYŃSKA Ania (Suchedniów) 42:23
3. MYŚLIWSKA Kinga (Ostrowiec Świętokrzyski) 45:29
K-III
1. MATYSEK Agnieszka (Rudnik) 43:29
2. KOMAR Izabela (Nietulisko Duże) 46:35
3. GORCZYCA Dorota (Lublin) 47:23

Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego - mężczyźni:
1. GONTARCZYK Rafał 33:06
2. LESNIAK Michal 34:33
3. PRONOBIS Przemysław 36:31
4. SULIK Konrad 36:44
5. ŁOJEK Norbert 36:52
6. DASIOS Piotr 37:07
7. DRYKA Emil 38:51
8. GRZESIK Grzegorz 38:57
9. WOSIEK Paweł 39:12
10. BAJER Piotr 39:24
11. STARACHOWSKI Łukasz 39:53
12. STAJEK Adam 39:56
13. BARAŃSKI Rafał 40:07
14. KASPROWICZ Sławek 41:27
15. TŁUŚCIK Adrian 41:50

Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego - kobiety:
1. ŁUKASIEWICZ Dominika 39:22
2. MYŚLIWSKA Kinga 45:29
3. SŁOWIK Justyna 48:43
4. KLIN Małgorzata 48:56
5. HEBA Ewa 49:15
6. PARSZOWSKA Renata 50:07
7. TURCZYŃSKA Alicja 50:45
8. ISSER-DRYKA Agnieszka 51:31
9. GURYNIUK Jolanta 52:37
10. PYSZKOWSKA Urszula 52:39
11. TKACZYK Katarzyna 52:56
12. HAMERA Sylwia 53:04
13. DĄBROWSKA Anita 53:04
14. FOTYGA Agnieszka 53:37
15. WĄSIK Patrycja 53:54

OBN2019 Ostrowczanie

OBN2019 Ostrowczanki

Wyniki: Open Bieg 10km | Bieg - kategorie wiekowe | Bieg - zwycięzcy w kategoriach wiekowych |Open Nordic Walking 5km | Zwycięzcy biegów dzieci

Partnerami Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 byli: Restauracja DaGrasso, Finow Polska, Signal Meble, Bałtowski Kompleks Turystyczny i Restauracja Bałtowski Zapiecek, Hotel Accademia, PKS Ostrowiec Świętokrzyski, Restauracja Midori Sushi, Farma Świętokrzyska i Sport Medical 20 trening EMS & Rehabilitacja

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 909 razy,
ostatnio: 2019-12-14 19:40:46
Skomentuj artykuł:
Powrót