Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-12

Opatowianie w Modrym Kamieniu

Wizyta na Słowacji

Przedstawiciele służb mundurowych, biznesu, szkół i władz samorządowych Opatowa gościli w Modrym Kamieniu na Słowacji. Goście z Polski uczestniczyli w corocznym święcie "Gaśtanove slaavnosti".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Podczas wizyty samorządowcy wymieniali poglądy i rozmawiali na temat problemów z jakimi spotykają się w codziennej pracy. Opatowska delegacja zapoznała się także z kompetencjami, funkcjonowaniem straży pożarnej i policji oraz zasadami współpracy pomiędzy tymi służbami a lokalnym samorządem.

- Sprzęt słowackich i polskich strażaków jest taki sam. Możemy im zazdrościć ilości wyposażenia i młodego wiekiem taboru samochodowego. Z kolei my mamy lepsze warunki pełnienia służby.

Z zazdrością obserwowaliśmy pokaz możliwości taktyczno - technicznych samochodu- podnośnika hydraulicznego o wysięgu 30m i to ze zdalnym sterowaniem- powiedział Grzegorz Szewczyk, komendant powiatowy PSP w Opatowie.

Komendanci mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń zawodowych.

- Samochody mamy tek samej klasy. Nasza komenda jest lepiej wyposażona i nowocześniejsza. Dzięki wizycie mogłem poznać jak pracują koledzy na Słowacji- powiedział Grzegorz Januchta, komendant powiatowy policji w Opatowie.

Z kolei Grzegorz Brzostowicz, opatowski przedsiębiorca z możliwościami prowadzenia działalności gospodarczej - sprzedaży wyrobów skórzanych na Słowacji.

Uczniowie uczestniczyli w międzynarodowym turnieju piłki nożnej, w którym wzięły udział: 2 drużyny słowackie, węgierska i polska. Opatowska drużyna w generalnej klasyfikacji zajęła 3 miejsce.

- Zależało nam aby wszystkie grupy zawodowe miały możność wymiany doświadczeń i tym razem w naszej delegacji znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych- powiedziała Krystyna Kielisz, burmistrz Opatowa.

Opatowianie uczestniczyli też w imprezach plenerowych, które odbywały się w ramach święta pieczonego kasztana.
/J. Strzyż /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14792 razy,
ostatnio: 2021-04-14 15:08:55
Skomentuj artykuł:
Powrót