Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-05

Jeźdźcy w Sudole

Konkursy dla amatorów i zawodowców

Drugie zawody rozgrywane w Ośrodku Jeździeckim "Equitus" za nami. Wzięło w nich udział 33 zawodników, którzy pojechali na 40 koniach, prezentując się w ponad 100 przejazdach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Do zawodów zgłosili się jeźdźcy trenujący w klubach jeździeckich w Kielcach, Bałtowie, Brzezince i Radomiu, którzy startowali w konkursach dla amatorów i zawodowców. W konkursie wzięli też udział jeźdźcy niezrzeszeni.

W konkursie amatorskim, gdzie wysokość przeszkód wynosiła 65 cm, pierwsze miejsce zajęła Anna Rymarczyk na koniu Tinka (Equitus). Na drugim miejscu znalazła się Iga Leśkiewicz na koniu Syryjczyk (Equitus), a na trzecim - Monika Bukała na koniu Atlas (Kraina Koni).

W drugim konkursie amatorskim zwycięstwo przypadło Wiktorii Krzywickiej na koniu Feniks. Druga byli Iga Leśkiewicz i koń Bakalia (Equitus), a trzeci Krzysztof Dyk i koń Kampi (Kraina Koni).

W niedzielę rozegrano też konkurs dokładności, w którym wygrywają wszyscy jeźdźcy z czystym przejazdem. Wśród zwycięzców znaleźli się więc Angelika Grabska i koń Hikora (Kraina Koni), Helena Mroczkowska i koń Kampos (Kraina Koni), Alicja Kasza i koń Legro (KKJ), Mariusz Łańcuchowski i koń Jaskot (KKJ), Kinga Składanowska i koń Steryd (Kraina Koni), Alicja Kasza i koń Legro (KKJ) oraz Blanka Lichota i koń Darzbór (Kraina Koni).

W drugim konkursie dokładności z rozgrywką wystartowało 12 jeźdźców.

Pierwsze miejsce zajęła Karolina Cyrnek na koniu Ben 64 (KKJ). Druga była Agnieszka Kołomańska na koniu Rupiar (KKJ). Trzeci z kolei był Karol Niemczuk na koniu Rotmistrz (ŚKJK).

Podczas zawodów w Ośrodku Jeździeckim w Sudole rozegrano również konkurs licencyjny, który umożliwia zawodnikom uzyskanie licencji na start w konkursach wyższych klas.
/K. Tomala /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16108 razy,
ostatnio: 2021-04-14 16:06:13
Skomentuj artykuł:
Powrót