Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-26

Ostrowczanie w Skarżysku

Drugi "Zjazd Miast"

Oryginalne konkurencje, pokazy lotnicze, fitness i pirotechniczne występy artystyczne oraz koncert zespołu "Czerwone gitary" towarzyszyły drugiej odsłonie "Zjazdu Miast", który tam razem odbył się w Skarżysku - Kamiennej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
"Zjazd Miast" to owoc udanej współpracy samorządowych ośrodków kultury z Ostrowca, Starachowic i Skarżyska - Kamiennej. Pierwsza impreza z trzech zaplanowanych na ten rok wpisała się w obchody Dni Ostrowca 2010. Wówczas w Parku Miejskim gościliśmy artystów z "Trójmiasta nad Kamienną", z kolei w ubiegłą sobotę wykonawcy z Ostrowca prezentowali się na Stadionie Miejskim w Skarżysku - Kamiennej. Uczestnicy wielogodzinnej zabawy mogli usłyszeć m.in. Chór Dziecięcy "Wiolinki", Zespół Muzyczny "Tremolo" i uczennicę Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia - Małgorzatę Maleszak oraz podziwiać akrobacje rowerowe w wykonaniu Ostrowieckiej Grupy BMX i popisy tancerzy z sekcji breakdance MCK. W bardzo oryginalnej scenerii, wśród czołgów i samolotów wyeksponowanych w Muzeum Orła Białego wystąpili także członkowie sekcji recytatorskiej MCK, którzy ostatnie dwa tygodnie spędzili na warsztatach teatralnych w Mostkach. Młodzi aktorzy wystawili spektakl "Antygona".

Mimo że z podstawionych autokarów i symbolicznej ceny biletów skorzystało nieco ponad 30 ostrowczan, ci, którzy zdecydowali się na wspólną zabawę w Skarżysku, nie żałowali. Na tamtejszym stadionie czekały bardzo oryginalne konkurencje, m.in.: szachy, strzelanie, wspinaczka na ściance, mop - art, czyli malowanie mopem, zorbing, jazda segwayem, a także rozgrywane na nadmuchiwanym ringu oraz boisku zawody bokserskie i mecze piłkarskie. Drużyna z Ostrowca w składzie Rafał Filipczak, Marcin Kuśmierz i Jolanta Wiśniewska z MCK zwyciężyła w megagrze planszowej i grillowaniu.

- W grze planszowej musieliśmy wykazać się wiedzą na temat "Trójmiasta nad Kamienną", a w grillowaniu liczył się pomysł. Okazało się, że nasza ekologiczna wersja: "czupurna papryka" i "pomidor z irokezem" przypadły do gustu i smaku jury - komentuje Rafał. - Jestem bardzo zadowolony, że akurat w taki sposób spędziłem czas. Oprócz tego, że świetnie się bawiłem, spróbowałem czegoś nowego.

Skarżyskiej odsłonie "Zjazdu Miast" towarzyszyły także loty balonem i motolotnią. Wystawione były również namioty Praosady Rydno oraz stanowisko archeologiczne Krzemionek, gdzie można było przejść warsztaty rzeźbienia w glinie. Najmłodsi mogli ozdobić swoje twarze na stanowisku "Kolorowy Ogród", a dorośli zwiedzić pełen rękodzieła "Bazart". Finałem imprezy był koncert "Czerwonych Gitar" zwieńczony efektywnym pokazem sztucznych ogni.

Trzecia i zarazem ostatnia w tym sezonie impreza z cyklu "Zjazd Miast" odbędzie się 28 sierpnia w Starachowicach. Gwiazdą wieczoru będzie grupa "De Mono".
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19895 razy,
ostatnio: 2021-04-14 15:42:53
Skomentuj artykuł:
Powrót