Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-18

Wspólne święto edukacji

Życzenia, nagrody, medale

Kilkudziesięciu nauczycieli szkół i placówek oświatowych powiatu ostrowieckiego otrzymało medale i dyplomy podczas powiatowych obchodów Dnia Nauczyciela. W święcie edukacji uczestniczyli parlamentarzyści, wicewojewoda świętokrzyski oraz kurator oświaty. Dzień Edukacji Narodowej świętowali wspólnie pracownicy szkół prowadzonych przez samorząd gminy oraz powiat.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Witając gości, starosta Waldemar M. Paluch podkreślił, że można powiedzieć wiele dobrego o ostrowieckiej oświacie. Skupiając się na szkołach ponadgimnazjalnych, przypomniał, że samorząd powiatowy podjął decyzję o inwestowaniu w młodzież i nauczycieli.

- Przez trzy ostatnie lata zmodernizowano 12 obiektów oświatowych, wybudowano 3 hale sportowe. Tylko w tym roku oddano po termomodernizacji Zespół Szkół nr 3, wybudowano nowoczesne warsztaty przy Zespole Szkół nr 4. Zmodernizowana została hala sportowa przy III liceum, powstały trzy boiska typu "Orlik" - wymieniał starosta Waldemar M. Paluch.- W ciągu dwóch ostatnich lat szkoły z projektów unijnych pozyskały ponad 5 milionów złotych. Mając takich nauczycieli, zarządzających szkołami możemy powiedzieć, że nasza oświata jest jedną z najlepszych w kraju, a z pewnością w województwie.

W dowód uznania za prace na rzecz podnoszenia jakości kształcenia ostrowiecki starosta został uhonorowany Medalem "Komisji Edukacji Narodowej". Odznaczenie takie otrzymał również wójt gminy Bodzechów- Jerzy Murzyn, którego z kolei doceniono za szereg działań w rozbudowę i modernizację bazy oświatowej.

O osiągnięciach palcówek oświatowych prowadzonych przez gminę mówił prezydent Jarosław Wilczyński.

- Dziękuję wam za pracę, jaką wkładacie w wychowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzięki waszej pracy i wytrwałości dzieci i młodzież osiągają bardzo dobre wyniki na testach kompetencyjnych. Życzę wam szczęścia, zdrowia i uśmiechu - powiedział prezydent Jarosław Wilczyński.
/G. Misiewicz K. Tomala /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27818 razy,
ostatnio: 2022-01-16 04:33:36
Skomentuj artykuł:
Powrót